Новини світу. 25 липня. Працівники Червоного хреста зуміли доправити харчі у райони Сомалі, які перебувають під контролем ісламістів з угруповання Аль-Шабааб.

Жертвам голоду доправили рис, боби і олію

Організація діє через місцевий комітет. Їй вже вдалося передати продукти для 24 тисяч жертв голоду у тій країні. Це переважно боби, рис та олія. Вперше з 2009 року Червоний Хрест зміг надати допомогу мешканцям території, підконтрольній Аль-Шабааб.

Це свідчить, що хоча Аль-Шабааб і заборонило доправляти допомогу деяким, як вважають у самому угрупованні, “заангажованим організаціям”, решта – можуть діяти на цій території.

Сьогодні, у понеділок, Продовольча та сільськогосподарська організація ООН проведе екстрену донорську конференцію, де спробує зібрати 1,6 мільярдів доларів, які необхідні, щоби побороти голод на Сомалійському півострові.

Минулого тижня ООН офіційно оголосила голод у двох районах Сомалі.

Серед організацій, діяльність яких заборонені Аль-Шабааб, Світова продовольча програма ООН. Саме у цієї структури є змога допомогти тим, хто потерпає від голоду чи недоїдання.

“Ми можемо дістатися до 1,5 мільйонів мешканців Сомалі, але є ще близько 2,2 мільйонів, які є недоступними для наших працівників”, – каже виконавчий директор Продовольчої програми ООН Жозетт Ширан.

Загалом, від недоїдання потерпають до 11 мільйонів мешканців Сомалійського півострова. Ситуацію в Сомалі загострює громадянський конфлікт у країні.

Джерело ВВС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.