Новини економіки. 19 липня. Європейська боргова криза може поглибитися найближчими днями або тижнями через невпинне зростання прибутковості держоблігацій Іспанії та Італії й перерости в подію, “що має величезну системну значимість”. Це вкрай негативно позначиться на євро.

50 євро, гроші
євро обвалиться?

Таку думку висловили аналітики Royal Bank of Scotland Group Plc (RBS).

“Регулятори зовсім не встигають за перебігом подій і навряд чи зроблять що-небудь істотне для підтримки Іспанії або Італії. Зараз склалися умови, які можуть призвести до клінічної смерті євро, що має підштовхнути владу до більш рішучих дій”, – цитує доповідь старшого аналітика ринку облігацій в RBS Харвіндера Шана агентство Bloomberg.

На думку Шана, інвесторам найближчим часом слід уникати інвестицій в облігації так званих периферійних країн єврозони. А в ідеалі – всіх держав цієї групи, крім Німеччини.

Прибутковості іспанських і грецьких держпаперів у понеділок підскочили до максимуму за весь час існування євро. Прибутковість 10-річних держоблігацій Іспанії збільшилася на 25 базисних пунктів, до 6,32% річних, дворічних бондів Греції – на 291 базисний пункт, до 36%.

Під час торгів у вівторок прибутковість 10-річних паперів Греції коливається у 18,3%, Ірландії – 14,1%, Португалії – 12,7%, Італії – 5,97%, Іспанії – 6,3%.

Євро на 11:16 зміцнився до $ 1,4155 з $ 1,4113 за підсумками торгів у Нью-Йорку 18 липня.

Джерело Газета.уа

Про економіку від Newsmarket: 50% української економіки у тіні – Кужель

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.