Новини України. 21 липня. Посли країн-учасниць вважають, що справа Юлії Тимошенко має розглядатися у найвищому законодавчому органі, а не в районному суді. ЄС готує розгляд ситуації в Україні на найвищому рівні.

Україна, ЄС
ЄС обговорить ситуацію в Україні

Про це заявив Олег Білорус за підсумками зустрічі депутатів “БЮТ-Батьківщини” з найвищими представниками посольств всіх країн-членів Європейського Союзу, повідомляє прес-служба партії.

Більшість послів заявили, що справа Тимошенко – це політичний фарс з явно відомою метою, який набуває характеру трагедії для України – Олег Білорус

За його словами, посли висловили занепокоєння ситуацією в України та наголосили на тому, що згідно з нормами європейського і міжнародного права такі судові процеси, коли мова йде про прем’єр-міністра, вирішуються не в районному суді а в парламенті, шляхом створення спеціальних комісій.

За словами Білоруса, під час зустрічі, яка відбулася за ініціативою послів, один з послів поцікавився, чи зацікавлена опозиція ініціювати зупинення переговорного процесу про політичну асоціацію та зону вільної торгівлі між ЄС та Україною?

“Ми відповіли: категорично “ні”, тому що політична асоціація і зона вільної торгівлі для України – це для нашої нації, для українського народу, а не для тої чи іншої влади чи опозиції”, – цитує БЮТівця прес-служба.

Окрім того Олег Білорус додав, що Європейський Союз, аналізуючи та оцінюючи ситуацію в Україні, готується до спеціального розгляду її в Україні у серпні-вересні на найвищому рівні.

“Посли повідомили, що навіть договір про асоціацію є неможливим, якщо в Україні не виконуються європейські норми та стандарти, зокрема, у судочинстві. Вести судовий процес проти екс-прем’єра та оголошувати обвинувальний висновок за її відсутності у залі, без захисту – це свавілля, якого не було навіть у найгірші часи тоталітаризму і за це доведеться відповідати”, – передав думку послів ЄС Білорус.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.