Новини світу. 7 липня. Данія. Брюссель вважає, що рішення про відновлення митного контролю на данських кордонах не суперечить європейському законодавству. Однак існують побоювання, що Копенгаген не буде дотримуватися своїх обіцянок.

Данія
Данія відновлює митний контроль

Єврокомісія не бачить порушень європейського законодавства у вирішенні Копенгагена відновити з 5 липня митний контроль на кордонах з Німеччиною і Швецією.

«Данія запевнила, що мова йде про вибірковий контроль, що здійснюється на основі аналізу ризиків», – заявила в той же день в Брюсселі комісар ЄС з внутрішніх справ Сесілія Мальмстрем. За її словами, Шенгенська угода допускає таку можливість, і подібна практика існує і в інших країнах, що входять в зону її дії.

Однак в Єврокомісії як і раніше побоюються, що на практиці контроль на данських кордонах буде здійснюватися не так, як обіцяє Копенгаген. У Брюсселі не виключають, що прикордонні служби Данії можуть порушити норму Шенгенської угоди про вільне пересування громадян, а також положення про свободу пересування товарів Лісабонського договору.

«Ми дуже уважно відстежуємо, виконується це рішення на ділі», – цитує dpa слова представника ЄС.

Протести в Німеччині

Тим часом рішення Копенгагена відновити митний контроль викликало різкий протест в Німеччині. Міністр з питань європейської інтеграції федеральної землі Гессен Йорг-Уве Хан закликав співвітчизників вибрати іншу країну для відпочинку.

«Якщо Данія до сезону відпусток відновлює контроль на кордонах, то я можу тільки порадити поміняти рішення і поїхати краще до Австрії чи Польщі», – заявив він.

Колега Хана з землі Саар Йо Ляйнен закликав вирішити це питання в Європейському суді. За його словами, Єврокомісія повинна внести скаргу про порушення Данією Шенгенської угоди. Проведення контролю «під маскою боротьби зі злочинністю» – є ні що інше як «рецидив егоїстичних і націоналістських тенденцій», цитує DAPD німецького політика.

Джерело DW

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.