Новини політики . 29 липня. Президент України Віктор Янукович позбувся перспективи отримати запрошення відвідати Вашингтон, пише колишній посол США в Україні Стівен Пайфер.

Янукович втрачає свої позиції у світі

Пайфер відзначає, що в останні місяці американські та європейські чиновники слідом за незалежними спостерігачами та критиками висловлюють стурбованість з приводу “порушень Януковичем демократичних норм”.

“Діяльність Служби безпеки України все більше нагадує КДБ, а не сучасні європейські агентства безпеки. Загострюються суперечки з приводу того, чи будуть парламентські вибори чесними і відкритими”, – заявив він.

Крім того, Пайфер вважає, що розгляд справи Тимошенко перетворилося на фарс.

“На Заході одностайно заявляють про те, що суд над екс-прем’єром є спробою вивести з гри лідера опозиції, тобто позбавити її суспільної підтримки під час майбутніх виборів”, – пише колишній посол США.

Все це вплине на зовнішню політику Януковича, відзначає Пайфер.

“Європейський Союз – це не тільки торговельне об’єднання, він заснований на спільних цінностях. Якщо порушення демократичних принципів продовжуватиметься, то відстань між Києвом та Європою тільки зростатиме. Чи прашнутимуть побачитися з Президентом України європейські лідери, враховуючи те, що внутрішня політика України все більше відрізняється від політики держав ЄС? “, – зазначає Пайфер.

При цьому, Пайфер робить висновок, що така політика вже звела нанівець перспективи Януковича отримати запрошення відвідати Вашингтон.

“Західні чиновники вже попереджали українського президента, що порушення принципів демократії буде мати негативні наслідки для його зовнішньої політики, а також для взаємодії на міждержавному рівні. І Президент України повинен прислухатися до цього попередження, інакше відносини України із Заходом можуть потерпіти крах, як і очікування щодо вступу в ЄС, а Януковичу дістанеться роль самотнього гравця на світовій арені “, – заявив американський дипломат.

Джерело Газета по-киевски

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.