22 липня. Економіка країни перебуває сьогодні в жахливому стані, проте жодних дій для покращення ситуації не робить ні Президент, ні Кабмін. Дії самого ж Азарова говорять про те, що він буде пояснювати негаразди в країні проблемами в цілому світі.

Віталій Портников
Віталій Портников

Про це у своєму блозі на “Лівому березі” пише публіцист Віталій Портніков.

Десять причин, чому нова криза Україну не омине. І ця криза, на думку автора, не буде світовою, а лише українською.

1. Стійка нездатність – і небажання – чинного президента виконувати свої обов’язки. Віктор Янукович зосереджений виключно на власному – і сімейному – облаштуванні у завойованій ним країні, на всіх цих Межигір’ях, вертольотах та іншій “лабуді”. І поводиться як типовий африканський президент 60-х-70-х років минулого століття, просто не має часу на державні справи в клопотах про мисливські будинки і унітази з діамантами.

2. Некомпетентність уряду і його невміння відповідати на виклики нового часу. Уряд укомплектовано чиновниками “старого режиму”, такими, як Азаров – або цілком сучасними олігархами, зайнятими лобіюванням інтересів власного бізнесу. Цей симбіоз практично паралізує діяльність виконавчої влади та здорожує до безумства навіть розумні її наміри та проекти – якщо такі є.

3. Тотальна корумпованість влади. Якщо скромний чиновник Волга (екс-глава Держфінпослуг – ред.), далекий від “справжніх” олігархів і “справжніх” грошей, бере по пів-лимона, то скільки беруть інші?

Навіть і думати не хочеться, але ця корумпованість повністю паралізувала економічні можливості середнього і дрібного бізнесу і поставила під питання самовиживання населення.

4. Сировинний характер бюджетоутворюючих галузей економіки, що робить Україна цілковито залежить від світової кон’юнктури – дійсно погіршується через несприятливих тенденцій в економіці країн Заходу.

5. Погіршення стосунків із Заходом через авторитарні тенденції в політиці, перш за все через процес над Тимошенко. У цій ситуації кредитування країни під великим питанням, а грошей в уряду немає.

6. Погіршення стосунків з Росією через небажання Януковича здавати власність Путіну і російським олігархам. У цій ситуації розраховувати на домовленості щодо газової ціни не доводиться, а після її збільшення виживання бюджетоутворюючих галузей економіки під питанням.

7. Деградація силових структур.

Прокуратура і суди використовуються як важелі для вирішення політичних проблем і бізнес-розборок, СБУ перетворилася на частину холдингу Валерія Хорошковського. Армія в цій країні – військо жебраків.

8. Повна і свідома незацікавленість чиновників у виправленні ситуації. Янукович зайнятий вертолітними майданчиками, його найближче оточення – в компрометації “папи” на Заході і в Москві з метою зайняти його місце, середнє коло – у компрометації найближчого оточення в очах “папи” з метою зайняти місце ближнього кола. З посиленням кризових тенденцій всі ці павуки в банці почнуть стріляти і садити один одного – власне, з затримання Волги все і почалося.

9. Відсутність координації дій між урядом і Національним банком і прагнення кожної зі сторін дотримати насамперед корпоративні, а не державні інтереси. Схожа ситуація спостерігалася, як відомо, і при Ющенку, з однією маленькою різницею, що Ющенко був банкір і хоча б розумів, що відбувається навколо нього.

10. Дезорієнтованість основної маси населення, яке розчарувалося у владі, але не бачить альтернатив тому, що відбувається і все більше патерналістськи налаштованого – що робить неможливим проведення хоч якихось серйозних реформ.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.