Новини України. 14 липня. Президента Віктора Януковича звинувачують в забороні трансляції засідання Печерського райсуду Києва у справі Юрія Луценка.

Януковича просять відновити трансляцію судів на ТБ

Відповідний лист до Януковича відправила фракція “БЮТ-Батьківщина”.

“14 липня сумнозвісний Печерський суд заборонив пряму трансляцію так званого судового процесу над Юрієм Луценком. Заборонено також аудіо- та відеозйомку і навіть суттєво обмежено допуск журналістів до зали суду. Подібне рішення за вашою вказівкою планується оголосити найближчим часом на так званому судовому слуханні у справі Юлії Тимошенко”, – йдеться в листі.

Не секрет, що рішення перевести процеси проти опозиції в закритий режим, ухвалено за стінами суду, у приміщенні вашої адміністрації, звідки, як відомо, здійснюється вся загальна режисура судилища, відзначають в БЮТ.

“Для вас, як і для нас, очевидно, що сила публічних аргументів опозиції є настільки непереборною, що судові процеси проти Юлії Тимошенко та Юрія Луценка вже перетворилися на суд над вами і вашим режимом, а те, що справи проти опозиції сфальсифіковані від “а” до “я”, очевидно всім, хто за останні тижні бодай раз вмикав телевізор під час прямої трансляції”, – звертається опозиція до Януковича.

За їх словами, Янукович повинен дотримуватися власної обіцянки щодо гласності та відкритості судилища над опозицією.

“В принципі вся країна знає, що ви “хазяїн свого слова”: сам дав, сам забрав”, – пишуть БЮТівці.

“Саме цим принципом ви керується, відверто не виконуючи свої передвиборчі обіцянки. Однак тепер ви нищите не лише власну репутацію, а й репутацію країни, оскільки відкритість процесів ви гарантували перед європейською спільнотою”, – йдеться в листі

“Відтак, ми категорично вимагаємо від вас скасувати ваші рішення щодо заборони прямих трансляцій судових процесів над опозиційними політиками, зняти всі обмеження на доступ ЗМІ. Вам, як ініціатору таких обмежень та за посадою гаранту Конституції, не вдасться прикритися рішеннями судів, такими ж фальшивими, як і всі сфабриковані за вашою вказівкою кримінальні справи. Ви зобов’язані забезпечити гарантоване Основним законом право громадян на участь або отримання інформації з ініційованих та контрольованих вами процесів”, – нагадують народні депутати Януковичу.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.