Новини України. 28 липня. Президент Віктор Янукович 28 липня підписав закон “Про судовий збір” (№ 3674-VI), який серед іншого скасовує норму про обмеження відшкодування моральної шкоди за позовами, зокрема, проти журналістів.

Янукович дозволив мільйонні позови проти ЗМІ

Про це повідомляють в Інституті медіа права.

Так, була скасована норма законодавства, яка введена після парламентських слухань про стан свободи слова в 2003 році. Тоді змінами в урядовий декрет “Про державне мито” встановили пропорційний ціні позову розмір мита за позовами про відшкодування моральної шкоди, а саме 10% до найбільших позовів.

Така система забезпечувала сплату позивачем мита у розмірі 100 тис. грн при подачі позову проти журналіста чи ЗМІ з вимогою відшкодувати мільйон гривень, говориться в повідомленні.

“Такі зміни зупинили хвилю позовів про відшкодування моральної шкоди, які часто приводили до закриття газет та інших ЗМІ”, – зазначають в Інституті медіа права.

Зате підписаний Януковичем закон встановлює, що для позовів про відшкодування моральної шкоди розмір збору становить 1% ціни позову, але не менше 0,2 мінімальної заробітної плати і не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.

“Це означає, що сплативши в листопаді 2011 року 2955 грн збору особа може висувати мільйонні позови проти ЗМІ та журналістів, які опублікували незручну для позивача статтю”, – пояснюють в Інституті.

Закон набуде чинності з 1 листопада 2011 року.

Нагадаємо, в той же час, як пояснили недавно в Генпрокуратурі, кримінальні справи за статтею 171 Кримінального кодексу (перешкоджання журналістській діяльності) прокуратура порушує неохоче тому, що не має досвіду розслідування таких справ.

За матеріалами Дзеркало тижня

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.