Новини науки. 8 липня. Вас мучать спогади? Забудьте про них! Як показують дослідження, натренована вибіркова пам’ять – корисний інструмент, що дозволяє «відключити» свій розум від неприємних подій і назавжди забути про них.

депресія
Погані спогади часто не дають людині спокою

Згідно з результатами нової роботи шведських вчених, зниження неприємних спогадів може призвести до повного витіснення їх з пам’яті. Сканування головного мозку волонтерів показало, що певні ділянки мозку ставали більш активними, коли учасники експерименту намагалися щось забути. Більш того, вченим вдалося визначити момент, в який спогад остаточно стирається з пам’яті.

Тренування техніки стирання спогадів можуть бути корисні для людей, які схильні до депресій або страждають від посттравматичних розладів. «Ми знаємо, що придушення негативних почуттів може в кінцевому підсумку вилитися у вигляді фізіологічної реакції. Наші волонтери пройшли тренінг по стиранню нейтральної інформації з пам’яті. Навчання забуванню травматичних подій буде трохи більш складним», – розповідають вчені.

Таким чином, чим частіше інформація пригнічується в пам’яті, тим важче її «оживити». Якщо тренувати свою пам’ять протягом тривалого періоду, деякі спогади буде фактично неможливо витягнути з пам’яті, впевнені дослідники.

Джерело Zdravoe

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.