Новини здоров’я. 4 липня. Дерматологи не рекомендують влітку виходити на вулицю без сонцезахисного крему і тим більше відправлятися без нього на дачу або у відпустку.

сонцезахисний крем-опіки-шкіра
Захищайте свою шкіру від ультрафіолетових променів

Спочатку потрібно визначити свій тип шкіри. Дерматологи виділяють чотири фототипи шкіри європейців: дуже світла, світла, смаглява і дуже смуглява шкіра, зазначає косметолог і кандидат медичних наук Юлія Хребтова.

“Люди зі світлими очима і світлим волоссям – власники дуже світлої шкіри, вони більше від всіх схильні до отримання опіків і найчастіше “згоряють” на сонці. Безболісно, ​​без використання сонцезахисних фільтрів вони можуть перебувати на сонці не більше трьох-чотирьох хвилин”, – пояснила Хребтова.

Люди зі світлою шкірою можуть проводити на сонці без захисту близько п’яти хвилин. Власники смаглявої шкіри не згорять за сім хвилин, а люди з дуже темною шкірою можуть перебувати під сонячними променями без захисту всього 15 хвилин.

Захисні засоби допомагають збільшити час перебування на сонці. На упаковці виробники вказується індекс SPF – Sun protection factor – показник ступеня сонцезахисту крему, за допомогою якого можна розрахувати, скільки часу засіб буде захищати шкіру. Для цього необхідно помножити індекс SPF на “безпечний” час, характерний для вашого фототипу шкіри.

При виборі крему для засмаги також слід звернути увагу на те, від яких променів він захищає. Найнебезпечнішими вважаються А-промені ультрафіолету. Вони старять шкіру і можуть викликати рак. Винуватці опіків – В-промені. “Як правило, хороший засіб оберігає від ультрафіолетових променів як типу А, так і типу В”, – уточнила Хребтова.

До складу сонцезахисних засобів зазвичай включені фізичні або хімічні фільтри. Фізичні фільтри – це дрібні частки, як правило, діоксид титану або оксид цинку. Вони утворюють на шкірі захисний шар, який розсіює і частково відображає ультрафіолетове випромінювання.

Хімічні фільтри більш різноманітні: цінномати, саліцилати, силікони та інші. Вони ефективно поглинають випромінювання ультрафіолету. За словами Хребтової, людям з чутливою шкірою краще використовувати засоби з фізичними фільтрами, які вважаються більш безпечними. Синтезовані штучно хімічні фільтри, наприклад, парсол, міксоріл, похідні цінноматів, можуть викликати роздратування.

Дерматолог не рекомендує використовувати влітку сонцезахисні засоби із захистом нижче, ніж SPF 20. Косметичні засоби для засмаги, які підвищують чутливість шкіри до сонця і підфарбовують її за рахунок кератіноідів, містять фільтри більш слабкої дії.

“Ці засоби не належать до дерматологічних ліній, які рекомендують фахівці. Вони сприяють швидкій засмазі. Для чутливої ​​шкіри їх використовувати не рекомендується, оскільки ступінь отримання сонячного опіку і його ймовірність може збільшити в кілька разів”, – сказала Хребтова. Дерматолог радить наносити сонцезахисний засіб кожні дві години, на пляжі – після кожного купання і уникати сонця в період з 11 до 17 години.

Джерело РИА Новости

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.