Новини світу. 4 липня. Знайшли картину Леонардо да Вінчі “Рятівник світу” (Salvator Mundi), яка вважалася втраченою.

Salvator Mundi
"Salvator Mundi" Леонардо да Вінчі

Справжність картини підтвердили найбільші незалежні експерти, в тому числі співробітники музею Метрополітен і Національної галереї в Лондоні. Картина належить групі арт-дилерів, які придбали її на початку 2000-х років на якихось торгах в США.

Як розповів один із власників полотна, нью-йоркський арт-дилер Роберт Саймон, оригінальне зображення Леонардо багато разів перемальовували, зафарбовували і реставрували, тому придбана картина була більше схожа на копію. Проте після кількох років реставрації, коли всі зайві шари фарби були зняті, під ними виявився оригінал Леонардо.

Саймон відмовився назвати суму, за яку придбав картину. Як розповів експерт, нинішні власники мають намір продати полотно і хочуть виручити за нього не менше 200 мільйонів доларів. Однак сам Саймон в бесіді з кореспондентом Time спростував цю інформацію, заявивши, що картина не продається.

Леонардо написав “Спасителя світу” в 1506 – 1513 роках для короля Франції Людовіка XII. У XVII столітті картиною володіли англійські королі Карл I і Карл II, проте потім вона зникла з виду до другої половини XIX століття, коли картину придбав британський колекціонер сер Френсіс Кук. У 1958 році спадкоємці Кука помилково атрибутувати картину учневі Леонардо Джованні Больтраффіо і продали її на аукціоні Sotheby’s за 45 фунтів стерлінгів.

У листопаді 2011 року “Спаситель світу” буде виставлений у лондонській Національній галереї. Виставка відкриється 9 листопада і триватиме до 5 лютого 2012 року.

Джерело Lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.