Новини України. 20 липня. Схід і Південь не проти жити без Західної України. 69% жителів Південного регіону вважають, що політичні погляди жителів Заходу України близькі до фашизму, ще 15% – до сталінізму.

населення україни, Україна
Мешканці Західної України толерантніше ставляться до інших регіонів

Такими є результати дослідження регіональної толерантності населення України, пише Олександр Фельдман у статті на “Українській правді”.

У порівнянні з результатами попереднього опитування, проведеного у лютому, серед жителів Півдня різко підвищилася нетерпимість до Заходу.

З 34% до 69% зросла кількість тих, хто вважає погляди мешканців ЗУ близькими до фашизму; з 28% до 51% – що ці погляди заважають європейським перетворенням.

З 20% до 43% зросла кількість тих, хто вважає, що життя в Україні була б краще, якби в її складі не було Західній Україні; з 58% до 75% – що погляди Заходу небезпечні для цілісності країни, йдеться в статті.

Слід зазначити, що Південний регіон у стосунку до Західного став носієм найбільш радикальних точок зору.

Погляди жителів Східної України схожі на погляди жителів Південного регіону.

Так, 51% тих, хто впевнений у кардинальних відмінностях між Заходом і Сходом вважають, що погляди більшості жителів Заходу близькі до фашизму, ще 14% відзначають близькість поглядів до сталінізму.

43% східноукраїнських респондентів упевнені в тому, що погляди західноукраїнців гальмують європейський прогрес, 68% – що небезпечні для цілісності, 32% – що життя було б краще без Західної України.

У порівнянні з лютим, з 50 до 68% зросла кількість тих, хто побачив у поглядах мешканців Західної Україні небезпеку для цілісності країни.

Ключова відмінність між Півднем і Сходом Україні простежується в тому, що для Сходу більш характерна тенденція до відчуття відмінностей між регіонами в цілому, при більш поміркованій адресній регіональній нетерпимості. У той час як для Півдня, навпаки, схильність до диференціації регіонів знизилася, але нетерпимість конкретно до Західного регіону помітно зросла, відзначає Олександр Фельдман.

На Заході толерантності більше

15% респондентів Західного регіону, які змогли виділити “регіон-антагоніст” вважають, що погляди жителів Південного Сходу близькі до фашизму і 42% – до сталінізму. Стільки ж, 42%, вважають погляди жителів Південного Сходу небезпечними для цілісності України. 59% дотримуються думки, що погляди Південного Сходу гальмують процес перетворення України в сучасну європейську державу.

Разом з тим, лише 12% мешканців Західної України вважає, що життя в Україні було б краще без Південно-Східних регіонів.

В цілому, можна говорити про деяке підвищення регіональної толерантності серед жителів Західної України по відношенню до жителів Південного Сходу.

У порівнянні з лютневими результатами, з 54 до 42% зменшилося число вважають погляди жителів Південного Сходу близькими до сталінізму. З 55 до 42% зменшилося число вважають погляди жителів Південного Сходу небезпечними для цілісності України.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.