Новини світу. 27 липня. У Каліфорнії невдачею закінчився черговий випробувальний запуск міжконтинентальної балістичної ракети Minuteman III.

міжконтинентальна балістична ракета

Пуск “Мінітмен” без боєзаряду був здійснений на базі ВВС “Ванденберг” в 3:01 27 липня за місцевим часом. На шостій хвилині випробувань фахівці виявили, що ракета летить з відхиленням від заданих параметрів. Щоб уникнути наслідків ракета була знищена над Тихим океаном в районі атола Кваджалейн на Маршаллових островах.

Що стало причиною неправильного функціонування ракети, ще належить встановити.

За останні тижні це другий запуск ракети Minuteman III із шахт на базі “Ванденберг”, що супроводжувався технічними несправностями. 22 червня перебував на стартовому майданчику “Мінітмен” не зміг прийняти команду на запуск з борту літака зв’язку Boeing E-6 Mercury, і в підсумку ракету довелося запускати командою із землі. Незважаючи на несправності “Мінітмен” вразив ціль на все тому ж атолі Кваджалейн.

Minuteman III (повна назва – LGM-30G Minuteman-III) – єдина міжконтинентальна балістична ракета наземного базування, що складається на озброєнні США в даний момент. За даними з відкритих джерел, ВВС США мають 500 ракет цього сімейства з 550 ядерними боєголовками. Бойове чергування “Мінітмен” несуть на базах в Північній Дакоті, Вайомінгу і Монтані.

Останні кілька років Minuteman III проходять модернізацію. У зв’язку з цим військово-повітряні сили США регулярно проводять їх випробування.

Джерело lenta.ru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.