Новини України. 5 липня. Сьогодні Верховна Рада в другому читанні прийняла Закон про скасування обов’язкового технічного огляду автотранспорту.

техогляд, ДАІ
ВРУ скасувала ТО

За проголосувало 262 народних депутата.

Таким чином, техоогляд для приватних автомобілів в Україні перестав існувати. Його залишили для авто юридичних осіб, вантажівок і автобусів. Але і в такому варіанті передбачається, що закон сприятиме зниженню корупції.

Основна дискусія виникла довкола поправки, згідно з якою співробітник ДАІ мав право зупиняти автотранспорт, якщо виникли підозри, що автомобіль несправний. У цьому депутати побачили розширення повноважень ДАІ та фактичну заміну техогляду з одного на 2 роки на щоденний. Але, на щастя, поправку не підтримали.

Прийнятий законодавчий акт також скасовує вимогу обов’язкової наявності у водія дорожнього (маршрутного) листа та нотаріально завіреної довіреності на управління транспортним засобом; усуває Державтоінспекцію МВС України від проведення обов’язкового технічного контролю транспортних засобів і передачу цих повноважень суб’єктам господарювання; істотно спрощує порядок проходження обов’язкового технічного контролю для інших транспортних засобів.

Закон вступає в силу через 30 днів з дня його опублікування, тобто вже в серпні талончик техогляду на лобовому склі стане анахронізмом.

За матеріалами autoconsulting

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.