Новини науки. 1 липня. Вчені з Університету Саутгемптона склали список країн, яким буде завдано найсерйозніший збиток, якщо Земля зіткнеться з астероїдом.

метеоритний-дощ
Україна в списку не значиться

Перше місце в цьому списку займає Китай, зате Росія в першій десятці зовсім відсутня – мабуть, вона перенесе падіння астероїда відносно непогано.

Розмір збитку підрахований на основі даних про чисельність людей, які загинуть при ударі метеорита. Для оцінки передбачуваних наслідків зіткнення вчені використовували програму NEOimpactor, яка враховує дані про навколоземні об’єкти, які зібрані американським космічним агентством NASA.

У першу десятку країн з найбільшими людськими жертвами слідом за Китаєм увійшли Індонезія, Індія, Японія, США, Філіппіни, Італія, Великобританія, Бразилія і Нігерія.

Що ж до руйнувань матеріальних об’єктів, то в списку країн, які піддадуться настільки потужного удару, що навряд чи від нього оговтаються – той же Китай, а також Канада, США, Японія і Швеція.

При цьому навіть невеликі країни зі середньою кількістю населення перебувають під серйозною загрозою, якщо у них розвинена інфраструктура – цим пояснюється наявність у списку Швеції.

До речі, в середу на відносно невеликій відстані від Землі нашу планету минув астероїд 2011 MD розміром з автобус. Він пройшов усього в 12 200 км від Землі. Вчені відзначають, що космічні тіла таких розмірів пролітають повз Землю в середньому раз на шість років. На початку 2011 року астероїд 2011 CA7 пролетів повз Землю на ще більш близькій відстані.

Нік Бейлі, який розробив програму NEOimpactor, зазначає, що астероїди представляють одну з найсерйозніших небезпек для людства. За його словами, наслідки від зіткнення будуть “нищівними як для людської популяції, так і для всієї інфраструктури”.

Наприклад, діаметр Тунгуського метеорита складав всього близько 50 м. Однак якби він ударив по великому місту на кшталт Москви, Нью-Йорка чи Лондона, наслідки були б катастрофічними, пише Federalpost.

А для того ж, щоб знищити все тваринне і рослинне життя на планеті, достатньо буде астероїда діаметром близько 18-19 км. Такий об’єкт, можливо, і привів до загибелі динозаврів 65 млн років тому, нагадує газета The Daily Mail.

Як пояснюють вчені, Земля уникнула повторення подібної катастрофи частково тому, що деякі метеорити відтягує на себе Юпітер.

Джерело ТОП Ньюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.