Новини здоров’я. 21 липня. Вчені з’ясували, до чого призводить сп’яніння в стані стресу.

Алкоголь при стресах протипоказаний

Помічено, що людина, намагаючись впоратися з важким стресом, в першу чергу тягнеться до алкоголю. Так само давно помічено, що вживання алкоголю посилює всі пережиті почуття і не знімає негативних емоцій. Але до недавнього часу це не було доведено науковим шляхом.

Вчені з Університету Чикаго з’ясували, що стрес нейтралізує сп’яніння, і в результаті людина випиває більше, щоб домогтися того ж сп’яніння, що і в стані спокою.

Алкоголь змінює реакцію тіла на стрес: скорочується вироблення кортизолу, який допомагає боротися зі стресом і тим самим тільки посилює почуття напруги. Виходить замкнене коло: людина все менше відчуває позитивні емоції і все сильніше хоче випити ще.

Таким чином, намагаючись справитися зі стресом через алкоголь, людина ще глибше занурюється в свій стан. Сам же по собі стрес допомагає людині адекватно реагувати на негативні події. Змінюючи спосіб реакції на стрес за допомогою алкоголю, ми збільшуємо шанси на розвиток хвороб пов’язаних зі стресом, у тому числі, до речі, і алкоголізму.

“Деяких людей алкоголь пробуджує до життя – вони відчувають себе збудженими, енергійними, їх тягне на розмови, інші, навпаки, від спиртного стають сонливими, нездатними спілкуватися. Але дослідження показало, що коли градуси накладаються на стрес, реакція у всіх однакова”, – говорить один з авторів дослідження Емма Чайлдс.

Щоб з’ясувати, як алкоголь впливає на організм людини, що знаходиться в стресовому стані, вчені відібрали 25 дорослих здорових чоловіків, яким пропонували розслабитися, розкладаючи комп’ютерний пасьянс, або вганяли в стрес, роблячи ораторами перед великою невдячною аудиторією. Після цього 11 чоловік з групи отримували внутрішньовенно алкогольний розчин, еквівалентний двом стопках міцного спиртного. Іншим 14 волонтерам давали плацебо.

Дослідники відстежували серцевий ритм, вміст алкоголю в крові, гормони напруги і тиск, в той час як учасники експерименту відповідали на питання про рівень їх занепокоєння та бажання випити ще.

Джерело ЗдоровьеИнфо

Про здоров’я від Newsmarket: Як боротися з алергією на продукти в дітей?

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.