Новини науки. 17 липня. У США відключена унікальна система телескопів Аллена в Каліфорнії, які сканували космос в пошуку інопланетян.

інопланетяни
Вчені перестали шукати інопланетян

Інститут пошуку позаземних цивілізацій (SETI Institute Search for Extraterrestrial Intelligence) в Каліфорнії припинив пошуки позаземних цивілізацій через брак 200 тис. доларів, повідомив у суботу професор Гарік Ісраелян з Північно-Європейської обсерваторії Центру астрофізики на Канарських островах.

«Кошти необхідні для активації унікальної системи телескопів Аллена в Каліфорнії, переведених раніше в сплячий режим через призупинення фінансування», – сказав Ісраелян.

За його словами, про збір приватних пожертвувань було оголошено в ході наукового фестивалю Starmus, присвяченого 50-річчю польоту Юрія Гагаріна, який з успіхом пройшов в кінці червня на іспанському острові Тенеріфе.

«У всесвіті знаходять все більше планет, схожих на Землю, так що зараз особливо необхідно продовжити пошуки позаземних цивілізацій. Якщо ви пожертвуєте гроші сьогодні, вже завтра ми почнемо шукати інопланетян за межами сонячної системи», – йдеться у зверненні SETI до ентузіастів.

В рамках проекту SETI вчені шукають в потоці радіосигналів, що надходять на Землю, «сліди» позаземних цивілізацій. Головною частиною проекту є масив радіотелескопів Аллена, що складається з 42 «тарілок», які почали свою роботу в жовтні 2007 року, повідомляє BFM.

Основним джерелом фінансування роботи HCRO були гранти Національного наукового фонду (NSF) і гроші бюджету Каліфорнії, які прямували через радіоастрономічну лабораторію університету в Берклі.

Нагадаємо, що інститут пошуку позаземного розуму почав свою діяльність 1 лютого 1985 року. У цій некомерційній науковій організації на сьогоднішній день працює більше 150 вчених і викладачів.

Джерело Топ ньюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.