Новини науки. 18 липня. Фахівці змогли замінити в геномі кишкової палички всі послідовності певного типу на альтернативний варіант і присвоїти нове значення “викинутої” послідовності.

Вчені розробили технологію, яка дозволяє “потоковим методом” редагувати ДНК.
Використовуючи новий метод, фахівці змогли замінити в геномі кишкової палички всі послідовності певного типу на альтернативний варіант і присвоїти нове значення “викинутої” послідовності.
Генетична інформація про організм записана в його ДНК – лінійній полімерній молекулі, що складається з чотирьох типів “букв” (біологи називають їх нуклеотидами) – їх позначають як А, Т, Г і Ц.
Певні поєднання трійок цих “букв” (кодони) кодують ті або інші амінокислоти – елементарні “цеглинки”, з яких складаються білки. Відповідність між трійками нуклеотидів і амінокислотами задається генетичним кодом. Одна з його характеристик – це надмірність: поєднань трійок нуклеотидів більше, ніж відповідних їм амінокислот.
Технологія, створена авторами нової роботи, в перспективі допоможе вченим створювати організми з дещо іншим, ніж в інших живих істот, генетичним кодом.
Теоретично, такі організми будуть стійкі до вірусів, тому що останні експлуатують білоксинтезуючий апарат клітини-господаря, “заточений” під “правильний” генетичний код. Використовувати білоксинтезуючий апарат клітин зі зміненим кодом віруси не зможуть.
Джерело Lenta.ru