Новини здоров’я. 21 липня. Група канадських і американських учених дійшла висновку, що тютюновий дим може призвести до генетичних мутацій в сперматозоїдах і, можливо, до вроджених генетичних дефектів у потомства.

куріння
Куріння призводить до мутації сперматозоїдів

В ході дослідження, проведеного під керівництвом Керол Яук з дослідницького бюро Мінохоронздоров’я Канади, вчені встановили, що існує велика кількість свідчень негативного впливу куріння на репродуктивні здібності.

«Чоловіки, які курять, мають високий ризик деяких аномалій в спермі, включаючи знижену рухливість, пошкодження ДНК сперматозоїдів, таких, як розриви ланцюжків ДНК і хромосомні ушкодження», – стверджують учені.

Дим, що надходить в організм людини при пасивному курінні, являє собою суміш з чотирьох тисяч різних речовин, з яких, щонайменше, 50 є канцерогенними. Хоча відмінності у складі пасивного та активного тютюнового диму невеликі, деякі з токсичних і канцерогенних речовин мають різну концентрацію.

Вчені провели експерименти на мишах-самцях, протягом двох тижнів у спеціальних камерах піддаючи їх впливу тютюнового диму, на рівні, відповідному активному або пасивному курінню. Потім дослідники вивчили сперму мишей, аналізуючи виниклі генетичні мутації.

Як виявилося, і в активних, і у пасивних курців була зафіксована підвищена частота певного типу генетичних мутацій – тандемних повторів, коли окремі фрагменти ДНК повторюються один за одним. Разом з тим, пасивне куріння, на відміну від активного, не приводило до пошкодження клітин кісткового мозку і клітин крові.

Вчені відзначають, що зв’язок між тандемними повторами і мутаціями в функціональних сегментах генома незрозуміла, але отримані ними дані можуть стати ще одним аргументом на користь того, щоб розглядати пасивне куріння як один з факторів, що впливають на репродуктивні здібності і на здоров’я потомства.

«Наші дані свідчать, що пасивне куріння може мати далекосяжні наслідки для репродуктивної сфери», – йдеться в статті.

Нагадаємо, що американські вчені прийшли до висновку, що пасивне куріння може викликати у підлітків втрату слуху.

Джерело Власти нет

про здоров’я від Newsmarket: Вчені пояснили чому алкоголь протипоказаний при стресах

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.