Новини світу. 8 липня. Росія. Щоб не нашкодити дитині анестезією, пацієнтка під час операції залишалася у свідомості і розмовляла з лікарями.

Вагітній на 7 місяці прооперували серце

Унікальну операцію провели хірурги Красноярського крайового регіонального судинного центру разом з колегами з Краснодара. Майбутня мама Світлана Петрова виношує під серцем дитину. На сьомому місяці вагітності дівчина зважилася на небезпечну операцію, щоб врятувати життя собі і своєму малюкові.

У Світлани хворе серце – вроджений порок. Лікарі поставили страшний діагноз: дітей мати не можна, серце не витримає при пологах. Але жінка, яка мріяла стати мамою, пішла наперекір медичним показанням.

Лікарі інших клінік пропонували провести смугову операцію під загальним наркозом. Але тоді дитина, швидше за все, загинув би в утробі матері. Коли Світлана прийшла до кардіохірурга, він зібрав консиліум і звернувся до свого друга-рентгенохірургу з Краснодару за допомогою.

Прийняли рішення проводити унікальну операцію. Спеціально для цього з Краснодара о третій годині ночі прибув Олексій Федорченко. Загроза майбутньої матері полягала у вузькому клапані серця, який перекривав потік крові.

Лікарі поставили розширювачі судин в клапані. Весь цей час Світлана була у свідомості і розмовляла з медиками. “Загальний наркоз міг стати смертельним для дитини. Все пройшло успішно, матуся йде на поправку. Вона буде спостерігатися у нас до пологів і після”, – розповів керівник регіонального судинного центру Красноярського краю.

24-річна Світлана вже ходить і приймає гостей в палаті. Чоловік Світлани приносить їй щодня її улюблені квіти волошки. Через кілька тижнів майбутню матусю випишуть з хірургії і Світлана ляже на збереження. Малюк з’явиться на світ на початку вересня.

“Мені було дуже страшно, я ж не одна зараз – нас двоє. Молилася, щоб все пройшло успішно. Хочу подякувати всім лікарям, які допомогли нам”, – зі сльозами на очах говорить Світлана Петрова.

Джерело ЛайфНьюз

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.