Новини України. 7 липня. На сьогодні Генеральна прокуратура України порушила 5 кримінальних справ за порушення прав журналістів.

Генпрокуратура, ГПУ
ГПУ заступається за журналістів

Про це сьогодні сказав під час засідання Міжвідомчої робочої групи з аналізу стану додержання законодавства про свободу слова та захисту прав журналістів заступник Генерального прокурора України Євген Блажівський.

“У прокуратурі декілька підрозділів займаються цими справами (щодо дотримання прав журналістів – Ред.). Це і нагляд за органами внутрішніх справ, які розслідують різного роду кримінальні справи, і слідчий орган прокуратури, який безпосередньо розслідує кримінальні справи, які пов’язані з порушення прав журналістів, а також підрозділ, який займається питанням дотримання прав громадян, і там теж може розглядатися питання дотримання прав журналістів”, – розповів заступник Генпрокурора.

Тому, за словами Блажівського, Генеральним прокурором України створено робочу групу, в яку увійшли представники всіх цих підрозділів, і заступнику Генпрокурора Занфірову доручено очолювати цю групу, а також надавати методичну допомогу працівникам місцевих прокуратур при розгляді питань, пов’язаних з порушенням прав журналістів.

“Усього на даний час органами прокуратури було порушено 5 кримінальних справ. Частина з них вже скерована на розгляд суду, по деяких вже є вироки. Інші – в процесі розслідування і за ними ведеться постійний прокурорський нагляд”, – зазначив він.

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.