Новини світу. 7 липня. Швейцарські активісти організували політичну партію Anti-PowerPoint Party (APPP) – міжнародний рух, який має згуртувати всіх, хто готовий боротися з програмою PowerPoint.

В Швейцарії хочуть оголосити "відставку" PowerPoint

Питання серйозне: PowerPoint не тільки шкодить психічному здоров’ю офісних працівників, але і завдає серйозної шкоди економіці. За приблизними підрахунками APPP, тільки в маленькій Швейцарії збиток від витраченого марно часу становить 2,1 млрд франків (1,75 млрд євро) в рік, а для всіх країн Європи ця цифра зростає до 110 млрд євро. (Розрахунок заснований на сміливому припущенні, що 85% часу для учасників презентації пропадає даремно), пише “Хабрахабр”.

Швейцарська політична система дозволяє будь-якому громадянину ініціювати національний референдум на будь-яку тему, якщо він збере 100 000 підписів за проведення референдуму. APPP має намір зробити це і винести на голосування питання про заборону на території Швейцарії використання PowerPoint і будь-якого іншого програмного забезпечення для проведення презентацій. Крім того, партія має намір виставити свого кандидата на національних виборах у жовтні.

Як показав досвід Піратської партії Швеції, сучасних виборців дійсно хвилюють такі питання. Нагадаємо, ця партія провела своїх кандидатів до національного парламенту і навіть в Європарламент. Так що APPP теоретично може розраховувати на підтримку серед просунутої молоді та працівників інтелектуальної праці. Але на практиці з 5 травня до лав партії записалися всього 245 чоловік.

Засновник і президент партії – Маттіас Поем (Matthias Poehm), у якого є особисті причини для нелюбові до PowerPoint. Він заробляє на життя навчанням ораторської майстерності і напевно щиро ненавидить програму, яка відбирає його хліб і примушує людей читати нудним голосом по завченому слайду-шпаргалці.

Потрібно додати, що Маттіас Поем – далеко не перший, хто говорить про шкоду PowerPoint. У 2003 році відомий експерт з інформаційного дизайну Едвард Тафта опублікував есе “Когнітивний стиль PowerPoint”, в якому популярно пояснив, чому манера подачі даних в PowerPoint заважає людині сприймати інформацію.

У 2010 році проти PowerPoint виступили навіть окремі генерали армії США. Виявляється, слайди останнім часом надзвичайно широко використовуються на нарадах зі стратегічного планування і військових операціях НАТО. Критики з числа військових офіцерів виступають категорично проти. Вони кажуть, що PowerPoint можна якось нормально використовувати тільки для демонстрації карт і діаграм.

В іншому ж навіть 30-сторінкова презентація містить менше інформації, ніж 5-сторінковий текст, не кажучи вже про те, що в тексті можна провести повний і глибокий аналіз ситуації, а в графічному вигляді це просто неможливо: виходить щось зовсім не підходяще для сприйняття.

Наприклад, ось слайд з реальної презентації PowerPoint, на якій показані всі аспекти американської стратегії в Афганістані (2009 рік):

Презентації PowerPoint добре підходять тільки для однієї задачі, і в цьому армійські офіцери згодні – для прес-конференцій. Типова військова прес-конференція триває 25 хвилин, де всього лише 5 хвилин призначено для відповідей на запитання. Решту часу займає презентація, яку в армії називають “гіпнозом курчат”.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.