Новини світу. 4 липня. В Німеччині хочуть заборонити вечірки, запрошення на які поширюються через соціальні мережі.

Facebook-вечірки непокоять Німеччину

Передбачити наслідки таких святкувань складно, до того ж вони загрожують громадському спокою, пише “Німецька хвиля”.

Так звані facebook-вечірки, коли завдяки мережі на святкування несподівано збирається дуже багато незнайомих осіб, дедалі більше непокоять німецьких політиків.

“Якщо це шкодить громадському порядку і безпеці, тоді такі facebook-вечірки треба заборонити”, – сказав міністр внутрішніх справ землі Нижня Саксонія Уве Шюнеманн в інтерв’ю виданню Welt am Sonntag.

Такої ж думки дотримується і його колега із землі Північний Рейн-Вестфалія Ральф Єгер. Як застерігає баварський міністр внутрішніх справ Йоахім Германн, невинні запрошення на день народження можуть дуже швидко перерости у масштабну проблему безпеки з непередбачуваними наслідками, оскільки мета різних “непроханих гостей” часто полягає у бійках і заворушеннях.

Думки про те, що такі вечірки треба взяти під контроль, у Німеччині висловлюються дедалі частіше.

Почалося все з того, що на початку червня дівчина-підліток з Гамбурга через необачність розмістила запрошення на вечірку з нагоди свого дня народження у відкритому доступі на Facebook. Тож, крім справжніх друзів дівчини, в інтернеті знайшлося ще 15 тисяч людей, яких зацікавило запрошення. У підсумку на свято прийшли 1600, так би мовити, непроханих гостей. Батькам іменинниці довелося викликати поліцію. Аби залагодити ситуацію тоді було задіяно близько сотні правоохоронців. Одинадцятьох “гостей” затримали через завдання тілесних ушкоджень, спротив поліції та пошкодження майна.

Згодом правоохоронцям довелося наводити лад на ще кількох подібних вечірках, організованих завдяки запрошенням у соціальних мережах. Нещодавно у Вупперталі під час такої спонтанної вечірки, на яку зібралися 800 гостей, затримали 41 особу. Тоді на святкуванні тілесних ушкоджень зазнали 16 людей. Упродовж останніх тижнів виклики поліції на такі facebook-вечірки почастішали. Молодь у стані алкогольного сп’яніння на таких гулянках подекуди влаштовувала бійки, нищила майно та чинила спротив правоохоронцям.

За словами міністра Шюнеманна, місцева влада повинна в таких випадках застосовувати передбачені законодавством можливості, а також краще проводити просвітницьку роботу з підлітками та їхніми батьками. Фахівці також наголошують, що дітям потрібно в школах краще роз’яснювати потенційну небезпеку соціальних мереж.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.