Новини світу. 1 липня. Білорусь. Під час зйомок акції протесту в Мінську люди в цивільному застосували силу до кореспондента і оператора Російської служби Бі-Бі-Сі Олега Болдирева і Максима Ломакина.

Мінськ мітинг
В Мінську затримують учасників акції протесту

За словами кореспондентів Бі-Бі-Сі, міліція обходилася з протестуючими дуже жорстко.

Оператора Максима Ломакина і кореспондента Олега Болдирева, що знімали момент затримання міліцією протестуючих, стали штовхати люди в цивільному.

«Вони всіляко заважали нашим зйомкам, – розповів по телефону Максим Ломакин. – Стали бити мене по спині, по нирках, ногах. Потім мене скрутили і стали тягнути в машину».

«Я став кричати, що я журналіст Бі-Бі-Сі, що я акредитований, мене відпустили, але при цьому сильно вдарили по потилиці і по спині, – продовжив Максим. – Потім стали вибачатися».

Правоохоронці в цивільному дуже жорстко обходилися з журналістами, що висвітлювали акцію: завдавали ударів по камерах, скручували руки, робили підніжки.

Кореспондента Російської служби Бі-Бі-Сі Олега Болдирева кілька разів ударили по голові і ногах.

Сильно побили одного з місцевих відеооператорів. За словами Максима Ломакина, по обличчю журналіста текла кров. Ще один репортер з чітко видною акредитацією був затриманий міліцією.

За першими оцінками, присутніх були близько 3 тисяч — приблизно стільки ж, що і тиждень тому. Як розповідає кореспондент Бі-Бі-Сі Олег Болдирев, можливо, на рішучість зібратися вплинуло як масове застосування сили, так і те, що в Мінську йшов сильний дощ.

Жовтнева площа, на яку планували вийти активісти, була зайнята дискотекою — білоруська влада явно переймає російський досвід блокування місць для протестних акцій.

Міліціонери в цивільному затримували акредитованих журналістів

Проте, рівно о сьомій вечора тротуар перед площею почав заповнюватися людьми, які почали ляскати. Перший боязкий ляск змінився дружнішим. Люди почали крокувати уздовж площі.

Вже через п’ять-сім хвилин, як тільки натовп вийшов за межу площі, почалися перші затримання.

Люди в цивільному супроводжували натовп з двох боків і вихоплювали з нього людей, яких тягнули в малинові автобуси, що рухалися поряд з ходою.

Затриманих в буквальному розумінні слова кидали в автобуси, так вчинили з кількома жінками, одна з яких кричала від болю. Одній з затриманих вдалося вискочити з автобуса.

Кореспондент Бі-Бі-Сі на власні спостерігав за затриманням близько 30 осіб. Всього, за оцінками спостерігачів-правозахисників були заповнені повністю приблизно три автобуси і ще три відвезли затриманих вже після закінчення акції.

Весь цей час в натовпі не пролунало жодного гасла — тактики мовчазного проведення флеш-мобу дотримуються дуже суворо.

Свою підтримку людям, що йшли вулицею, виявляли автомобілісти — десятки машин гуділи на перехрестях.

Активісти соціальних мереж сподіваються, що відсутність гасел дасть менше приводів для затримань, проте практика показує, що схопити можуть як того, хто йде в натовпі, так і випадкових перехожих — на очах кореспондентів Бі-Бі-Сі затримали підлітка, що обнімався зі своєю подружкою на лавці.

Протестні «гуляння» по середах стали традицією, організованою в Білорусі активістами соціальних мереж.

Напередодні акції 29 червня на вулицях Мінська також з’явилися молодіжні загони охорони правопорядку, до яких залучили учасників спартакіади «Академія мужності», організованої в білоруській столиці.

Як повідомляє держінформагенція БЕЛТА, після запланованих в рамках спартакіади заходів «учасники «Академії мужності» мають намір на практиці застосовувати свої знання і уміння в охороні громадського правопорядку під час патрулювання вулиць в центрі білоруської столиці».

Минулого тижня в середу, за даними мінської міліції, було затримано 200 громадян, 38 з них покарані штрафами за порушення громадського порядку. Гроші на штрафи на заклик інтернет-співтовариства були зібрані «всім миром» й «із запасом» для майбутніх акцій.

Затримання «за аплодисменти» минулої середи пройшли в десятці великих і малих міст Білорусії, за відомостями правозахисників, кількість затриманих перевищила 500.

Джерело Кавказ центр

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.