Новини світу. 1 липня. Арешт скандального рабина викликав 27 червня серйозні хвилювання в Єрусалимі і посилив напругу у відносинах між ізраїльськими політиками, передає AsiaNews.

наручники
Рабин правдиво говорить про іудаїзм

Рабин Дов Ліор був арештований 27 червня після того, як він підтвердив свою точку зору, раніше викладену в книзі, яка виправдовувала вбивство неєвреїв. Близько 200 його прихильників виступили з протестом проти арешту свого лідера. Вони перекрили низку вулиць і доріг, чим викликали зіткнення з поліцією, яка у результаті заарештувала 25 чоловік з числа учасників акції протесту. Двоє поліцейських були поранені під час розгону маніфестантів.

Рабин був незабаром звільнений, спокій у місті відновлено, але проблема не вичерпана, оскільки відкритим залишилося питання про право релігійного лідера висловлювати свою думку безкарно, особливо, коли вона може кваліфікуватися як прояв расизму і людиноненависництва.

Між тим, Ліор стверджує, що Тора вище закону і держави, а гоїв (неєвреїв) можна вбивати, якщо цього вимагають інтереси єврейського народу. Про це він заявляє у виданій в 2009 р. Книзі «Torat Hamelech», співавтором якої є рабин Іцхак Шапіра.

Депутат Кнесету Міхаель Бен-Арі звинуватив міністра громадської безпеки Ізраїлю в тому, що той допустив арешт впливового рабина. Навпаки, інший ізраїльський політик Захава Галл-Он схвалила арешт рабина Ліора, чиї слова, як вона сказала, «дають легітимацію і підтримку насильницьких дій».

Зі свого боку, міністр релігій Яаков Маргі (представник партії Шас, «ультраортодоксів») висловив обурення тим, що міністр громадської безпеки Іцхак Ахароновіч розглядає рабина як «звичайного злочинця».

Джерело ПН

Новини світу від Newsmarket: Російського журналіста звільнили за критику “педерастів”

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.