Новини світу. 4 липня. Влада Ісландії розгортає потужний наступ на нікотинову залежність своїх громадян – широко підтримується законодавча ініціатива повністю очистити вільний ринок цієї острівної країни від сигарет.

куріння
Ісландія дуже активно бореться з курінням

“У 2008 році ісландці і приїжджі робітники з Східної Європи юрбами залишали острів після того, як в результаті світової економічної кризи знецінилася ісландська крона і почалося безробіття. Враховуючи, що населення острівної держави становить лише 318 000, подібний відтік жителів вселяє серйозні побоювання”, – йдеться у статті Der Standard.

Тому влада вирішила посилити турботу про здоров’я людей, які залишилися на острові, намагаючись всіма способами протидіяти передчасній смерті від захворювань, викликаних курінням. Відповідно до нового законопроекту, сигарети повинні зникнути з прилавків, всіх без винятку супермаркетів, автозаправок, кіосків і магазинів безмитної торгівлі. Звичку курити можуть прирівняти до наркотичної залежності, а курців зобов’язати регулярно відвідувати лікаря.

Лікарям буде доручено спонукати своїх пацієнтів, що курять, до відмови від шкідливої ​​звички. Медпрацівники будуть вести консультації і призначати курс лікування. У разі ж, якщо це виявиться марно, лікарі отримають право виписувати рецепти на придбання сигарет. Обмеження куріння дуже допоможе острівному положенню Ісландії – купити сигарети вільно можна буде тільки в материковій Європі, яка розташована далеко від острова.

Ввести заборону на куріння запропонувала колишня міністр охорони здоров’я Сів Фрідлейфсдоттір, її підтримують депутати всіх п’яти партій, представлених в ісландському парламенті. Ісландія вже домоглася високих результатів у справі відрази своїх жителів від тютюнопаління: за 20 років курців стало в два рази менше. Якщо в 1991 році регулярно курили 30% ісландців, то сьогодні курців лише 15%. Кидати курити змушують і високі податки на тютюн, і доходи ісландців, які скоротилися в результаті економічної кризи.

За матеріалами NEWSru

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.