Новини світу. 9 липня. Білорусь. У Білорусії спецслужби зімітували розстріл правозахисника Валерія Щукіна, який був затриманий 3 липня під час «мовчазної революції» в Мінську.

Правозахисника намагалися залякати

«Я був спостерігачем, у мене було офіційне завдання. Я стояв, спостерігав. Але схопили онука і мене. Я відбивав онука, тому що він малолітній пацан», – сказав він.

За порушення громадського порядку суд засудив правозахисника до 5 діб ув’язнення. Однак після того, як Щукін відсидів у відділенні визначений термін, його не відпустили.

«Мене повели вниз, дали розписатися в тому, що я отримав свої речі, а там вже стоять два автоматники. Мене скрутили, запихали в машину, поклали на заднє сидіння, ну і повезли за місто», – розповів він.

За словами ветерана, його привезли в поле і кинули у ями.

«За мною два автоматники. Я звичайно, старий солдат, мені боятися – гріх, але все одно неприємне відчуття», – сказав Щукін. Після демонстрації сили співробітники спецслужб сіли в машину і поїхали.

«Благо, я на місцевості орієнтуюсь. Я ж спробував подзвонити, але відібрали телефон, кинули в сумку в розібраному вигляді. Я зібрав телефон, подзвонив, і за мною приїхали», – додав він.

Ветеран заявив, що має намір звернутися зі скаргою в прокуратуру.

«Це цілковитий “бєстпрєдєл”», – підсумував він.

Востаннє співробітники МВС затримали близько 400 учасників «Революції через соціальні мережі».

Джерело «Газета.Ru»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.