Новини світу. 19 липня. Білорусь. Економічна криза в Білорусі набирає обертів. Власники пластикових карток деяких банків вже кілька днів стикаються з труднощами при зніманні грошей. Нацбанк країни заявляє, що він ні причому.

Криза в Білорусі поглиблюється: у банкоматах немає грошей

У багатьох банкоматах немає білоруських рублів. При дзвінку в банківський колл-центр оператор радить дочекатися інкасації, в ході якої відбудеться завантаження банкомата грошовими знаками або пошукати інший апарат. Однак і в наступному банкоматі грошей немає. Люди не могли зняти зарплату ні у вихідні, ні в понеділок.

Проблема, зокрема, відбувається зі зніманням грошей за картками в деяких банкоматах мережі ЗАТ “БелСвіссБанк” та банків-партнерів.

У фінустанові це пояснюють “міжбанківською проблемою”.

“Це технічний збій, пов’язаний з отриманням готівки. Ми не встигаємо довантажувати банкомати”, – повідомив керівник відділу маркетингу банку Артем Ремінний.

Разом з тим він запевнив, що над проблемою працюють і найближчим часом вона буде усунена.

Водночас в банку “Москва-Мінськ” говорять лише про проблему з готівкою, якої не вистачає. З цієї причини максимальна сума зняття грошей в банкоматах банку становить 300 тисяч рублів (близько 500 грн).

Встановлення обмеження в банку пояснили збільшенням попиту з боку населення та підприємств на готівкові білоруські рублі і відсутністю їх в достатньому обсязі на міжбанківському ринку.

Білоруський Нацбанк зняв з себе відповідальність за ситуацію в банках.

“Те, що банки вводять якісь обмеження, це питання до банків, ми завжди дотримуємося позиції, що банки повинні в повному обсязі виконувати свої функції, в тому числі і щодо забезпечення можливості зняття людьми грошей з банкоматів по картках”, – сказав представник Нацбанку Василь Полонський.

За його словами, число заявок на готівку, що надходять від банків, зростає.

“Заявки ростуть, ми проводимо їх аналіз, і всі першочергові потреби банків у готівки в білоруських рублях ми намагаємося задовольнити”, – підкреслив він.

За матеріалами ежедневник

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.