Огляд преси. 7 липня. США. Влада американського штату Індіана постановили, що вчителі в школах можуть більше не вчити дітей письма «від руки». Натомість школярів, починаючи з 4 класу, стануть натаскувати на швидкий друк на клавіатурі.

А нащо дітям писати?

Відповідне повідомлення від департаменту освіти штату надійшло у школи ще наприкінці квітня. А набере чинності нове правило вже цієї осені, повідомляє «Time».

У листі відомства йдеться, що школа має право сама вирішити, чи продовжувати навчання письма або зовсім відмовитися від цієї «архаїчної» практики. Деякі батьки вже висловили невдоволення нововведенням, заявивши, що їхні діти навіть не зможуть поставити підпис при прийомі на роботу.

З аналогічною пропозицією ще 2 роки тому виступав колишній генеральний інспектор шкіл Великобританії. Проводячи ревізію шкільної програми за дорученням державного секретаря з питань дитинства, освіти та сім’ї Еда Боллса, інспектор зажадав ввести обов’язкове навчання швидкісного набору на клавіатурі.

Роуз також порадив школам скоротити кількість і обсяг навчальних програм. Наприклад, якщо в початковій школі вивчаються два ключових періоди британської історії – Вікторіанська епоха і Друга світова війна, то Джим Роуз пропонував дати батькам можливість вибрати тільки один з цих періодів. На думку Роуза, у початковій школі немає потреби викладати науки, тому замість чотирнадцяти традиційних предметів він пропонував ввести вивчення шести великих тем: особисте, соціальне та емоційний розвиток; спілкування, володіння мовою і грамотність; вирішення задач, міркування, кількісне мислення; знання і розуміння навколишнього світу; фізичний розвиток; творчий розвиток. Можливо, що оприлюднена 23 роки тому газетою Guardian доповідь британського чиновника стала зразком і для російських реформаторів системи освіти.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.