Новини нерухомості. 7 липня. В Україні налічують 16 тис. недобудов. На швидке завершення всіх об’єктів Кабміну не вистачить грошей. Тому планують розробити механізм здачі їх в експлуатацію хоча б по 2 тис. щорічно.

Будівництво
Держава обіцяє добудувати?

Зараз, відзначають в уряді, кількість ризиків зменшується, економіка зростає, тому можна говорити про поліпшення умов кредитування як для забудовників, так і для громадян, пише ЛІГАБізнесІнформ.

1 серпня повинно бути завершена інвентаризація всіх недобудованих об’єктів. Зараз перевірили 12 тисяч. Після закінчення процесу Кабмін проведе розширене засідання для розгляду умов прискорення робіт.

У Кабміні звертають увагу і на постійний приплив депозитів і здешевлення грошового ресурсу. Тому розраховують на зниження ставок по кредитах. Оскільки забудовникам важко працювати навіть з нинішніми 16-17% річних. Вони хочуть 12-13%. Але для цього необхідно, щоб ставки по внесках у гривнях знизили в середньому хоча б до 9-10% річних.

“На сьогодні ставка по залученню депозитів банків 1 групи десь від 10,5 до 12,5%. Вони можуть собі дозволити, це великі банки, які мають і материнські компанії і мають можливість у них залучити дешеві ресурси. Те банки другої групи – вони коливаються на рівні 14 -14,5% “, – пояснює Олексій Манзя, директор департаменту корпоративного бізнесу.

До кінця 2011, за умови збереження існуючих тенденцій у банківському секторі, можливе залучення ресурсів в цілому в системі на рівні 12,5%. І, якщо Кабмін і НБУ введуть певні механізми компенсації банкам, то ставки по кредитах будуть у межах 12-14% річних. Більше зниження ймовірно лише в 2012р.

Newsmarket

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.