Новини України. 29 липня. Українці витрачають на харчування майже 52% своїх доходів, що є найвищим показником у Європі.

Ураїнці їдять більше за всіх

Про це повідомили у Державній службі статистики.

Для порівняння, у Європі забезпеченими вважаються ті громадяни, які в місяць витрачають на їжу менше 20% сімейного бюджету.

Так, у Люксембургу на їжу населення витрачає 8,1% доходів, у Великобританії – 8,5%, Німеччині – 9,8. Пасуть задніх у цьому питанні практично усі країни колишнього СРСР. Молдовани віддають за продукти 40,8% своїх зарплат, білоруси – 39,2%, а росіяни – 28,8%

Ще однією із найбільших статей видатків сімейного бюджету пересічного громадянина України є оплата житлово-комунальних послуг. За послуги ЖКХ населення віддає щомісяця кожну 11-у гривню, або 9,3% від доходів. На купівлю алкогольно-тютюнової продукції українці витрачають більше, ніж на відпочинок і освіту разом узяті (3,3% проти 1,8 та 1,3% відповідно).

Також у Держстаті повідомили, що 0,2% наших співгромадян мають доходи нижче 300 грн/місяць. Кожен 50-й (2%) змушений розподіляти сімейний бюджет з розрахунку 300-480 грн/місяць, ще 6,5% мають доходи від 480 до 660 гривень за місяць, а 13% живуть на суму 660-840 грн/місяць. З таких даних виходить, що кожен п’ятий громадянин України отримує місячний дохід, який навіть не дотягує до прожиткового мінімуму.

Варто відзначити, що згідно з опитуванням, щоб не почувати себе бідними, 54% українців хочуть отримувати зарплату від 2700 гривень на людину в місяць.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.