Новини України. 29 липня. Підвищення тютюнових акцизів змушує українців переходити на дешеві сигарети.

Фактично держава стимулює перехід споживачів на менш якісну продукцію

Про це повідомляє ЛігаБізнесІнформ.

У звітності двох найбільших гравців ринку – Philip Morris International і Japan Tobacco International, що мають слабкі позиції в нижньому ціновому сегменті, – наголошується, що вони через це скоротили частку на ринку. А Imperial Tobacco Group і British American Tobacco, що мають у своїх портфелях такі марки, як Прилуки та Прима, поліпшили позиції.

Споживачі переходять на дешеві сигарети через їх багаторазове подорожчання за останні роки, викликане підвищеннями акцизу, вважає директор відділу корпоративних питань JTI України Олександр Когут. За оцінками JTI, за минулий рік низький ціновий сегмент (від 6 до 7,5 грн за пачку) виріс майже на 2%, і в цьому році тенденція продовжилася.

Фактично держава стимулює перехід споживачів на менш якісну продукцію – чим дешевше сигарети, тим гірше тютюн, папір і фільтр, які використовуються в їх виробництві, пояснюють виробники.

“Ціни на товар зростають, а доходи споживачів – ні. Курці змушені переходити на дешевші марки. Рівень споживання сигарет в країні при цьому залишається тим самим”, – стверджує джерело в одній з компаній.

Але в МОЗ вважають, що зростання споживання дешевої продукції може сприяти зниженню числа курців у країні.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.