Новини України. 5 липня. В громадян України обмежена довіра до своєї держави і її демократичної суті.

А як думаєш ти?

Про це свідчать результати соціологічного дослідження Life in Transition Survey II, проведеного Європейським банком реконструкції і розвитку спільно з Усесвітнім банком минулого року. Звіт про дослідження ЄБРР опублікував днями, — повідомляє «Острів».

Коли респондентам пропонувалося вибрати з переліку демократичних свобід ті з них, які дійсно реалізуються в Україні, то близько двох третин з них заявляють, що вони можуть вільно виїжджати за кордон, і це, мабуть, єдиний показник, який перевалює за цифру в 50%. З іншого боку — лише 16% українців ствердно відповідають на питання, чи є в Україні закон і порядок, всього 19% вважають, що в нас є сильна політична опозиція і лише 11% упевнені в існуванні судової системи, здатної захистити їх права від зловживань з боку держави. Що характерно, в Росії всі ці показники помітно вищі, а Узбекистан з його напівавтоританим політичним режимом взагалі демонструє високі показники упевненості своїх громадян в цінності демократії і наявності в країні демократичних свобід.

Українці, як показує дослідження, взагалі досить слабо довіряють державним інститутам – в цілому вважає, що вони гідні довіри, трохи менше третини населення. По деяких позиціях – зокрема, якщо йдеться про довіру до судів або до міліції, українські показники в рази нижчі європейських. З державних інститутів більше всіх наші земляки довіряють Збройним Силам, та й то між 2006 і 2010 роками динаміка цього показника була негативною.

З відмінних рис України укладачі звіту відзначають значне зниження довіри жителів країни до банків і фінансових інститутів — що й недивно з урахуванням банківської кризи, якою обернулася світова рецесія в нашій країні (відмітимо, в Росії довіра до банків за цей період навпаки дещо зросла).

Характерно, що між 2006 і 2010 досить істотно (близько 5%) впала довіра громадян до релігійних інституцій.

Про Україну від Newsmarket: У Києві знову підніметься ціна на метро

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.