Новини України. 12 липня. Експерти фіксують в Україні значне зростання числа махінацій з боку недобросовісних позичальників.

Українці роздаровують майно, куплене в кредит

Зокрема йдеться про переписування квартир, автомобілів, цінностей на сторонніх осіб (наприклад, родичів або знайомих), щоб уникнути стягнення майна кредитором, повідомляють в Credit Collection Group.

Найбільш поширена практика реалізації даних махінацій – договори дарування. Непрямим підтвердженням цього є той факт, що в першому півріччі кількість укладених договорів дарування в Україні зросла, в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, майже на 50%.

“Такі дії часто втрачають сенс у ситуації, коли зобов’язання забезпечене іпотекою, оскільки на нерухомість накладено арешт і здійснити її відчуження третім особам в такому випадку неможливо. При цьому необхідно зазначити, що у випадку, коли вартість об’єкта іпотеки не покриває розмір зобов’язання, навіть після реалізації об’єкта іпотеки, можлива ситуація, коли у боржника залишаться невиконані зобов’язання перед кредитором”, – розповів експерт компанії Ашот Арутюнян.

Якщо ж припустити, що позичальникові якимось чином вдасться вивести заставу з договору кредитування, це не позбавить його від необхідності виконувати взяті на себе зобов’язання перед кредитором.

“Навіть за умови, що боржник списав з себе все майно, у кредитора залишаються можливості для подальшого стягнення боргу, найпростіший з яких – накладення стягнення на доходи боржника (зокрема і на заробітну плату). Крім того, “цікаві” питання до боржника та осіб, які брали участь в такій операції, обов’язково виникнуть у правоохоронних органів”, – зазначає експерт.

За його словами, подібні дії боржника лише ускладнюють і здорожують процес.

“Чим більше судових витрат понесе колектор на стягнення, тим більше буде сума боргу”, – підкреслює Ашот Арутюнян, зауваживши, що простіше домовитися про реструктуризацію, яка задовольнить обидві сторони.

Newsmarket

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.