Новини України. 23 липня. Поки кредитні спілки занепадають, ломбарди – розквітають: вони нарощують свій кредитний портфель.

Українці кинулися до ломбардів

При цьому середня ставка по ломбардних кредитах в 10 разів більше, ніж у кредитних спілок: торік вона становила 250% річних, в поточному ж році незначно, але знизилася – до 216% річних.

Про це заявила заступник голови Держкомісії з регулювання ринків фінансових послуг Валентина Левченко.

Як розповіла Левченко, обсяг позик, виданих кредитними союзами, скоротився з 6 млрд грн. в 2008 році до 2,6 млрд грн. за підсумками першого кварталу 2011 року. Що стосується ломбардів, то в 2008 році обсяг їхнього кредитного портфеля склав 2 млрд грн., в 2009 році – 3,5 млрд грн., в 2010 році – 5,5 млрд грн. За підсумками I півріччя 2011 року кількість ломбардів збільшилася до 444.

Представник Держфінпослуг констатувала, що на сьогодні кредитні ставки в кредитних спілках впали. Разом з тим вивести середні параметри по ринку проблематично через строкатість пропозицій у різних групах учасників ринку. За словами Левченко, у разі локальних структур, що працюють в межах невеликої адміністративно-територіальної одиниці, де дійсно діють принципи кооперації, взаємної довіри, є кредити зі ставкою і до 20%.

За даними заступника глави Держфінпослуг, середня ставка по ломбардних кредитах у минулому році становила 250% річних, в поточному ж році вона незначно, але знизилася – до 216% річних за підсумками I кварталу.

«Відсоток регулюється попитом і пропозицією. На ці відсотки громадяни йдуть. Специфіка кредитів – короткостроковість. Грає роль також їх доступність і простота оформлення», – зазначила Левченко.

За словами Левченко середній розмір кредиту в ломбардах – 600 грн. Погашення кредитів за рахунок заставного майна відбувається рідко – в 2010 році таким чином гасилися кредити лише на 450 тис грн.

Джерело Зеркало недели

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.