Новини здоров’я. 2 липня. У Київському центрі мікрохірургії ока планують проводити операції з трансплантації людині капсульного мішка очей свині.

очі
Українські хірурги хочуть проводити унікальні операції

Про це повідомив фахівець Київського центру мікрохірургії ока професор Юрій Кондратенко. «Така пересадка – хороша альтернатива для людей, яким необхідна трансплантація, так як на сьогодні у нас немає донорських органів.

Коли гинуть очі – це єдиний вихід. Адже якщо око загине – його видалять. Можливо, за допомогою свинячих органів молоді люди зможуть «дотягнути» до того часу, коли в Україні стане доступна пересадка органів від загиблих людей», – сказав Кондратенко.

Разом з тим він зазначив, що в українському законодавстві немає чіткого трактування, як може бути взятий донорський трансплантаційний матеріал. «Хто і коли повинен дати дозвіл в тому чи іншому випадку? Для ефективності справи, це має вирішувати на місці судмедексперт, бо терміни життя матеріалу невеликі.

Поки отримаєш дозвіл, домовишся з родичами – вже безглуздо брати орган. Україна була піонером в галузі трансплантації рогівки. Володимир Філатов першим у світі став застосовувати консервацію тканин, що дозволило використовувати трупну рогівку. Зараз це не робиться. Сотні молодих людей втрачають очі », – констатував професор.

Також він звернув увагу на те, що українські хірурги змушені відпрацьовувати нові операції на пацієнтах, без попереднього тренування. «Сьогодні будь-яка нова операція – це особиста авантюра хірурга, «на удачу». Перед тим як хірург буде робити нову операцію – запитаєте: «Ви її відразу зробите або десь тренувалися»? Будь-яку розробку в галузі хірургії потрібно на комусь відпрацювати», – зазначив Кондратенко, пише ЛБ

За словами професора, визначаючись з вибором клініки, потрібно звертати увагу на систему підтримки в установі авторитету. «Це відповідні кадри, консультації експертів. Якщо в клініці є професор – він повинен консультувати лікаря. Якщо доводиться приймати радикальне рішення про лікування або операції, потрібно зібрати кілька авторитетних думок. Одним з таких установ повинна бути державна лікарня», – вважає професор.

Нагадаємо, на думку експертів центру, перегляд фільмів у стерео-окулярах 3D, які дозволяють бачити об’ємне зображення, допомагає діагностувати приховану косоокість.

Прогноз від NewsMarket: перемогти Кличку може завадити сильний психологічний тиск

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.