Новини економіки. 6 липня. Гіршою економікою світу на середину 2011 року є Мадагаскар. До такого висновку прийшов журнал Forbes, проаналізувавши макроекономічні показники більшості країн світу за останні роки і прогнози розвитку до 2012 року.

Минулого року України в цьому списку не було

Друга у списку опинилася Вірменія, третя – Гвінея, а п’ятірку найгірших економік світу замикають Україна і Ямайка. Про Вірменію в рейтингу Forbes сказано, що ця країна ніяк не може відновитися від кризи: в 2009 році ВВП Вірменії впав відразу на 15 відсотків. При цьому в країні залишається висока інфляція (близько семи відсотків), а ВВП на душу населення становить менше трьох тисяч доларів: це менше однієї третини від аналогічного показника у сусідній Туреччині.

Що стосується України, то про неї в рейтингу сказано, що її ВВП на душу населення знаходиться на рівні таких країн як Сербія та Болгарія. При цьому інфляція в Україні складає близько 10 відсотків. Заважають розвиватися Україні корупція, погане державне управління та судова система.

Про лідера рейтингу – Мадагаскарі – говориться, що ВВП на душу населення на острові становить лише 387 доларів, а інфляція – 8,5 відсотків. При цьому ціна рису, основного продукту харчування на Мадагаскарі, збільшилася за останні два роки удвічі.

Forbes сформував рейтинг на основі статистики по зростанню ВВП та інфляції за три роки (включаючи прогнози МВФ на 2012 рік), по ВВП на душу населення і по торговому балансу країн.

Примітно, що результати такого ж рейтингу рік тому сильно відрізнялися від нового: тоді перше місце займала Зімбабве, друге – Демократична республіка Конго, а третє – Гвінея. Лідер рейтингу 2011 року – Мадагаскар – був лише на 10 місці, а Вірменії та України в списку не було взагалі.

Джерело Lenta.ru

Цікаве від NewsMarket: дізнайтесь, хто найдорожчі актриси Голлівуду

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.