Новини України. 29 липня. У 2011 році імпорт продукції легкої промисловості перевищив експорт у 2,5 разу. 80% від усього об’єму імпорту товарів припадає на Китай.

Динаміка імпорту в Україну товарів легкої промисловості показує помітний ріст

Українські виробники ініціюють проведення антидемпінгового розслідування проти імпорту китайського взуття, обсяги ввезення якого на територію країни ростуть дуже швидкими темпами.

Шанси на успіх розслідування фахівці називають великим, оскільки у вітчизняного легпрому вже є досвід розслідувань і введення додаткових мит по деяких категоріях товарів. Важливо чітко дотримуватися процедури, щоб не порушити вимог СОТ, а також враховувати прорахунки, допущені у минулому, говорять експерти.

За словами президента Ліги виробників взуття, шкіргалантереї, хутряних виробів Укршкірвзуттєпрому Олександра Бородині, асоціація почала збирати доказові матеріали для ініціації антидемпінгового розслідування відносно взуття, що імпортується в Україну з Китаю.

“Триває відвертий демпінг китайського взуття на український ринок. Митна вартість імпорту китайського взуття в середньому складає 3-3,5 долара за пару. Це – смішна ціна, цього бути не може, оскільки в магазинах абсолютно інші ціни”, – стверджує Олександр Бородиня.

Між тим, за його оцінками, на сьогодні доля імпортного взуття на українському ринку як і раніше залишається на високому рівні – 70-80%.

За результатами 2010 року митна вартість на готові вироби легпрому якщо і виросла, то зовсім трохи, повідомила виконавчий директор асоціації Укрлегпром Тетяна Ізовіт. Наприклад, митна вартість чоловічого костюма виросла з 2,9 дол./од. у 2009 році до 3,27 дол./од. у 2010, жіночого костюма – з 3,17 дол./од. до 3,2 дол./од., шкарпетки – з 0,12 дол./пару – до 0,16 дол./пару відповідно.

В цілому динаміка імпорту в Україну товарів легкої промисловості, у тому числі по взуттю, показує помітний ріст. Якщо в 2007 році імпорт товарів цієї категорії перевищував експорт в 1,18 разу, то в 2010 році імпорт перевищив експорт в 2,4 разу, а за перше півріччя 2011 року – в 2,5 разу.

Що стосується конкретно імпорту взуття, то, за даними Укршкірвзуттєпрому, минулого року в країну було завезено приблизно 120 млн пар взуття, що на 70% більше об’ємів, завезених у 2009 році. В той час власне виробництво взуття в країні виросло в 2010 році лише на 10%, до 50 млн пар.

Директор асоціації Укрлегпром Тетяна Ізовіт підтримує намір українських виробників взуття почати антидемпінгове розслідування проти імпорту китайського товару. За її даними, саме на імпорт взуття з Китаю доводиться близько 80% від усього об’єму імпорту товарів легпрому, тоді як на інші види товарів (текстиль, одяг) – близько 50-70%.

Проте якщо будуть допущені певні помилки в ході розслідування або антидемпінгові заходи будуть застосовані з порушенням угод СОТ, тоді Китай зможе їх оскаржити. Якщо за результатами розгляду такої суперечки буде встановлена безпідставність застосування заходів, тоді Китай може вимагати від України відміни застосованих заходів.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.