Новини України. 27 липня. У Міністерстві закордонних справ Україні планують з розмахом відсвяткувати 20-ту річницю незалежності України.

Чи поліпшить масове святкування імідж України?

За словами глави прес-служби МЗС Олександра Дикусарова, українські посольства за кордоном організовують з цієї нагоди близько 600 святкових заходів. Втім, на думку представників опозиції, це не поліпшить імідж України в світі – пише ЛігаБізнесІнформ.

Вчора глава прес-служби МЗС Олександр Дікусаров розповів журналістам про плани міністерства щодо відзначення 20-ї річниці незалежності України. Він продемонстрував величезну теку з пропозиціями щодо святкування, які українські диппредставництва за кордоном подають на затвердження в міністерство.

“Всього буде близько 600 заходів. Це позитивно вплине на міжнародний імідж України“, – зазначили в МЗС.

Крім 80 традиційних прийомів в українських посольствах, в МЗС планують проведення концертів, художніх виставок, конференцій.

“Враховуючи сезон відпусток, деякі заходи можуть розтягнутися в часі до жовтня, – сказав прес-секретар МЗС. – В 84 українських установах за кордоном 24 серпня буде піднято державний прапор, а в 36 країнах планується покласти квіти до пам’ятників видатним українським діячам”.

Зокрема, квіти будуть покладені до пам’ятників Тарасу Шевченку в аргентинському місті Берісо і Володимиру Великому в Лондоні. У Сінгапурі з нагоди Дня незалежності буде проходити тиждень української кухні, а в Брюсселі виступить українська група “Пікардійська терція”.

Як відомо, цього року на святкування Дня незалежності Кабмін виділив 177 млн.грн. Президент Віктор Янукович доручив уряду скоротити передбачувані витрати. У свою чергу глава держави 15 липня видав указ, яким скасував проведення 24 серпня військових парадів у Києві, Керчі, Одесі, Севастополі, а також містах, де розташовані штаби військових округів та видів збройних сил. На проведення парадів планувалося витратити 56 млн.грн. бюджетних коштів.

У МЗС запевняють, що урочистості за кордоном не потребуватимуть додаткових витрат з держбюджету.

“Заходи до Дня незалежності за кордоном – різнопланові і не обов’язково потребують фінансування з боку держави, – заявив Дікусаров. – Які гроші потрібні на покладання квітів або підняття державного прапора? Це відбувається щороку, просто в цьому році заходи будуть більш урочистими”.

Він додав, що концерти можуть проходити за рахунок спонсорських грошей або витрат самих посольств. В цілому, за словами пана Дикусарова, в МЗС мають намір обмежитися власними засобами.

На думку експертів, розмах, з яким у зовнішньополітичному відомстві планують відзначити День незалежності, ніяк не відіб’ється на іміджі України за кордоном. Член парламентського комітету у закордонних справах Олексій Логвиненко з фракції БЮТ заявив, що не пам’ятає такого масштабного святкування Дня незалежності за межами країни.

“Та й держав стільки немає, скільки заходів заплановано, – зазначив народний депутат. – Я хочу, щоб був додатковий інтерес до України, але концертами цього не домогтися. Необхідно бути світу з тим, що конкурентно і привабливо – від розвитку демократії до якоїсь то залізяччя, яка проводиться тільки у нас “.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.