Новини України. 5 липня. Вінниця. Вночі 4 липня у Вінниці пошкодили пам’ятник січовим стрільцям.

Вандали пошкодили пам'ятну дошку

Пам’ятник січовим стрільцям знаходиться у парку між центральним універмагом та адміністративним приміщенням “Книжкою”. Першим це побачив вінничанин 24-річний Михайло Рюхов. Він — писар вінницького козацького полку імені Івана Богуна.

“Сьогодні в обід я проходив повз пам’ятник і побачив потрощену пам’ятну дошку. Вочевидь скоєний акт вандалізму ідеологічний та цілком продуманий. Це не хлопчаки зробили, бо видно, пошкодження зробили важким предметом. І цілились саме у пам’ятну дошку. А по-друге, напад на цей пам’ятник не вперший. Він стоїть майже 20 років. З 2000-го його двічі обливали фарбою та чотири рази пошкоджували. Знизу пам’ятника напис “ОУН-УПА” також пошкоджений. Це роблять українофоби. По всій Україні лунають заклики, що такі пам’ятники не повинні стояти. Це сталося вночі, бо видно сліди на квітах, та свіжа багнюка у підніжжя”, – говорить Рюхов.

Поруч з пам’ятним знаком знаходяться могили політв’язнів, що загинули в 1936-37 років.

“Це глум над пам’ятним місцем. Це могли зробити представники антиукраїнських організацій або поодинокі холуї. Це факт неповаги до української пам’яті та історії. Є в суспільстві сили, яким українська ідея муляє. Тому вони так намагаються проявити свою зневагу до наших святинь і поглумитися. Ми очікуємо на осуд суспільства”, – додав представник Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, Володимир Барцьось.

Джерело Моя Вінниця

Про Україну від Newsmarket: Мажор, який вчинив ДТП зі смертю ганяє на автоперегонахв Одесі

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.