Новини технологій. 7 липня. Обсяги спаму — небажаних повідомлень, які розсилаються електронною поштою — стрімко знижуються по всьому світу.

Спам зникає? Ні! Він переходить в нові форми)

Рік тому, в липні 2010 року кількість листів зі спамом, за даними Symantec Intelligence, складала 225 млрд у день. Менш ніж за рік, до червня 2011, цей показник впав на 82,2% до приблизно 40 млрд.

Правда, в Рунеті, як розповіла провідний аналітик «Лабораторії Касперського» Марія Намєстникова, потік спаму знизився восени 2010 року, а зараз практично повернувся на рівень річної давнини.

Експерт з комп‘ютерної безпеки і колишній репортер газети Washington Post Брайан Кребс приписує більшу частину заслуг в позбавленні людства від спаму поліцейським і експертам, які отримали допомогу від інтернет-провайдерів.

За його словами, статистика наочно демонструє значне падіння рівня спаму після того, як правоохоронці в різних країнах об’єднали свої зусилля і вивели з ладу найбільші ботнети (мережі із заражених комп‘ютерів, що розсилають спам), на частку яких припадало більше 40% всього спаму.

Наприклад, ботнет Rustock був найбільшим джерелом спаму у світі, ця мережа складалася з близько 150 тисяч машин, що розсилали 30 млрд спамерських повідомлень в добу. Адміністрація ботнету використовувала ряд спеціальних технологій, які робили важким виявлення заражених комп’ютерів.

За даними експертів, відразу після відключення Rustock (з 16 по 19 березня), кількість щоденних заражень користувачів комп‘ютерів шкідливим ПЗ, яке включає комп’ютер в бот-мережу, знизилося до приблизно до 150 тисяч випадків. У перших числах березня, коли Rustock ще був активний, цей показник упевнено наближається до 400 тисяч заражень.

Слідом за Rustock в квітні під ударами правоохоронців упав інший великий ботнет Coreflood, який налічував близько 2 млн заражених машин.

Однак, підкреслюють експерти, розслаблятися не варто – хакери, які заробляють мільйони доларів на спамі й інтенет-шахрайстві  не збираються відмовлятися від своєї улюбленої роботи.

У Мережі з‘явився, і вже заразив кілька мільйонів комп’ютерів «розумний» вірус TDL-4, який не тільки «захоплює» інфіковану систему, але і зачищає її від «конкуруючих» хакерських програм.

Крім того, скорочення обсягів спаму в електронній пошті може бути пов’язано з падінням популярності цього способу спілкування. Люди, особливо молоді, все частіше використовують соціальні мережі і Twitter. Закономірно, що і спамери починають освоювати нові мережеві ресурси.

Так, на початку літа стало відомо про випадки розсилання голосового спаму через систему інтернет-телефонії Skype. У травні поточного року спамерам менш ніж за тиждень вдалося знайти спаринку в оновленій системі безпеки найбільшої світової соціальної мережі Facebook.

Джерело Вкурсе

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.