Новини світу. 27 липня. Опубліковано рейтинг найзабрудненіших місць на планеті. Чорнобиль опинився на 8-му місці.

Рейтинг найбрудніших місць планети визначено

У рейтингу найзабрудненіших місць на планеті Чорнобиль посів 8-му сходинку. Серед інших місць його випередили російські міста Дзержинськ та Норильск.

Лідерами в “антирейтингу” російські міста не стали – на перших місцях закріпилися Китай та Індія. Список, складений американською науковою організацією Інститут Блексміта.

У Дзержинську (6-е місце у рейтингу), який вважається одним з найбільших в Росії центрів хімічної промисловості, екологія довгі роки грубо порушується скиданням у річку і захороненням у землі шкідливих неочищених заводських відходів. Тривалість життя мешканців коротше, а смертність – в рази вище, ніж у середньому по країні, ідеться в статті.

У Норильську (7-е місце) – великому центрі кольорової металургії – катастрофічну ситуацію створює підприємство “Норільський нікель”, з комбінатів якого здійснюються отруйні викиди в атмосферу. Місто буквально отруєне важкими металами.

Чому укладачі списку порахували Норильськ менш забрудненим, ніж Дзержинськ, незрозуміло. Якщо в Дзержинську екологічну ситуацію хоча б намагаються поліпшити, і вона дійсно змінилася в порівнянні, наприклад, з 1980-ми роками, то Норильськ навіть у Росії визнано найбруднішим містом.

Жителі Норильська живуть на 10 років менше, ніж інші росіяни. Вони більш схильні до алергії, астми, вад розвитку серцево-судинної системи, органів дихання і травлення, хвороби крові, розладів психіки. Також у них частіше розвиваються онкологічні захворювання.

Слідом за Норильському в списку британської газети йде Чорнобиль – на восьмому місці. Там як і раніше сильні наслідки найвідомішої в світі ядерної катастрофи. Вони вже призвели до тисяч смертей від раку й досі викликають проблеми з диханням, захворювання вух, носа і горла.

Крім України, в десятку найбрудніших місць планети потрапив ще один найближчий сусід РосіїАзербайджан. Його місто Сумгаїт на березі Каспійського моря було створено як центр нафтохімічної промисловості, що позначилося на його екології. Сумгаїт зайняв дев’ятий рядок.

Перші дві позиції в “антирейтингу” належать Китаю. Перше місце дісталося місту Ліньфень, де видобувають вугілля, і всі місцеві підприємства використовують його як паливо. Це призвело до того, що повітря забруднилося неймовірно, а мешканці потерпають від респіраторних, шкірних захворювань і раку легенів.

На другому місці – місто Тяньжінь – центр виробництва свинцю. Його вміст у повітрі та грунті в 10 разів перевищує норму. Особливо це позначається на дітях, у яких спостерігаються вроджені дефекти і проблеми розвитку.

Третій та четвертий рядки займають індійські міста Сукінда і Вапі. У Сукінді розташована одна з найбільших в світі відкритих шахт хромової руди. Мешканці страждають від шлунково-кишкових крововиливів, туберкульозу і астми. Крім того, повсюдно спостерігається безпліддя або вроджені дефекти у дітей.

У Вапі зосереджено понад 50 промислових підприємств, які отруюють екологію важкими металами, пестицидами і хімічними відходами. Рівень ртуті в грунтових водах майже в сотню разів перевищує максимально допустимий за стандартами Всесвітньої організації охорони здоров’я.

П’ятим найбруднішим у світі містом визнано Ла Оройя в Перу. Через металовиробництво там високий рівень забруднення свинцем. У крові місцевих дітей він в середньому втричі перевищує норму ВООЗ.

Останній рядок “антирейтингу” займає місто Кабве в Замбії, де добували свинець і цинк. Свинцевий пил покриває цілі райони, а в крові дітей рівень цього металу в 10 разів вище норми.

Раніше на території Дніпропетровської області екологи виявили місце, де рівень радіації подекуди більший, ніж у Чорнобилі, і перевищує максимально допустиму норму у сотні разів. Територія забруднення порівняно невелика – приблизно 500 квадратних метрів на пустирі біля села Довгівка у Нікопольському районі.

Нагадаємо, в Україні актуальною є проблема утилізації та переробки сміття: близько 4% території держави займають відходи різних видів, від хімічних до побутових.

Джерело ТСН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.