Новини світу. 4 липня. У німецькому містечку Пеккінг помер Отто фон Габсбург, який очолював австрійський імператорський дім Габсбургів протягом 89 років.

Отто фон Габсбург
Отто фон Габсбург

Він був сином останнього імператора Австро-Угорщини Карла I і імператриці Ціти Бурбон-Пармської. Отто фон Габсбург народився в 1912р році незадовго до розпаду держави, спадкоємцем престолу якого він був (Австро-Угорщина розпалася після закінчення Першої світової війни, в 1918р.).

Він отримав титул ерцгерцога.  У 1961р. він добровільно відмовився від претензій на австрійський престол, і через п’ять років йому дозволили повернутися до Австрії з Америки, куди він втік під час ІІ світової. О.фон Габсбург був прихильником об’єднання Європи. У Європарламенті він очолював фракцію німецької партії “Християнсько-німецький союз“, а також був керівником Пан’європейського союзу.

У О.фон Габсбурга було відразу декілька громадянств – Німеччини, в якій він проживав, а також Австрії, Угорщини і Хорватії – країн, що були раніше частинами імперії, якою правив його батько. Формально він був претендентом на престоли Угорського, Богемського, Іллірійського і навіть Єрусалимського королівств.

У січні 2007 році Отто заявив, що наступним главою дому Габсбургів стане його старший син Карл Габсбург-Лотрінген.

Джерело РБК

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.