Новини України. 20 липня. У Міністерстві освіти і науки, молоді та спорту вважають незаконною підготовку магістрів за спеціальністю “журналістика” в Києво-Могилянській академії.

Журналістика в "Могилянці" буде специфічною

Про це сказав директор департаменту вищої освіти Ярослав Болюбаш в ефірі “5 каналу”.

“На сьогодні не існує законних підстав підготовки магістрів-журналістів на основі бакалаврату. Вона (академія) єдина чомусь проводила цю підготовку і, як виявляється, незаконно”, – сказав він.

За словами чиновника, Києво-Могилянська академія протягом декількох років проводить підготовку журналістів-магістрів на основі різних бакалавратів, проте в системі освіти передбачена така можливість лише для специфічних категорій, таких як “педагогіка вищої школи”, “стандартизація”, “державне управління” та т.д.

“А які документи видасть Києво-Могилянська?”, – запитав Болюбаш.

Він зазначив, що якщо така підготовка називається експериментом, то будь-який експеримент повинен мати програми експерименту, певні проміжні звіти, рекомендації.

“Чому ж Києво-Могилянська не внесла тоді якусь пропозицію для того, щоб з’явилася така спеціальність в специфічних категоріях? Звичайно, вже не “журналістика”, а якась специфічна журналістика, назву вони повинні придумати”, – додав Болюбаш.

Він також спростував звинувачення в тому, що в міністерстві кілька людей визначають обсяги держзамовлення.

На наступний навчальний рік Міносвіти не дало жодного бюджетного місця на деякі магістерські програми НаУКМА. Табачник ігнорує президента Могилянки через гроші. Перед цим президент Могилянки Сергій Квіт звинуватив Табачника у варварстві.

Джерело ТочкаНет

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.