Новини України. 23 липня. У Національному університеті “Львівська політехніка” одними з найпопулярніших спеціальностей серед абітурієнтів є інформаційні та комп’ютерні технології.

"Львівська Політехніка"

“Спостерігаємо підвищення попиту на галузь інформаційних технологій. В нас, зокрема, є інститут комп’ютерних наук, автоматики і метрології. До того ж простежуємо підвищення конкурсу на програмну інженерію – більше 12 заяв на місце; системний аналіз – більше 10 заяв на місце, геодезію і картографію – більше 10. Також достатньо високий конкурс залишається в інститут економіки і менеджменту на такі спеціальності, як маркетинг, облік і аудит, економіка і підприємство”, – розповів проректор університету з науково-педагогічної роботи Дмитро Федасюк.

Водночас, за його словами, значне скорочення держзамовлення відбулося на гуманітарні напрямки (міжнародні відносини, соціологія, соціальна робота, філологія), щодо технічних спеціальностей, то воно практично не було скорочено.

Федасюк відзначив також, що “зріс авторитет інституту хімії і хімічних технологій на такі напрямки, як біотехнології, екологія навколишнього середовища, хімічна інженерії – майже 10 заяв на місце. Понад 9 заяв – це бюджетні місця. Найменший конкурс простежується на спеціальності: дизайн, прикладна механіка, електромеханіка, прикладна фізика, приладобудування. Держзамовлення корельовано відповідно до кількості випускників”.

Сьогодні розпочинаються вступні іспити до ВНЗ, які триватимуть до 31 липня включно.

Станом на 22 липня кількість поданих заяв абітурієнтів становить понад 710 тисяч, перевірених атестатів абітурієнтів – 215 тисяч.

Найбільше подано заяв до таких вищих навчальних закладів: Національний університет “Львівська політехніка” (22 700); Львівський національний університет імені Івана Франка (21 700); Київський національний університет імені Тараса Шевченка (20 500).

Джерело УНН

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.