Новини спорту. 17 липня. Китай. Перші три ліцензії на участь в Олімпійських іграх в Лондоні-2012 в стрибках у воду завоювали Китай, Канада та Австралія на чемпіонаті світу, який проходить в ці дні в китайському Шанхаї.

басейн
В Китаї змагаються кращі

Перший комплект медалей турніру був розіграний за три години до початку урочистої церемонії відкриття. У нелегкій боротьбі кращими в жіночих синхронних стрибках у воду з 3-метрового трампліна стали китаянки Ву Мінься і Хе Ци, набравши 356,40 бала. Друге місце зайняли канадки Емілі Хейманс і Дженніфер Абель (313,50), а третє – Анабель Сміт і Шарлен Страттон з Австралії (306,90).

У синхронних стрибках на світовій арені немає рівних китайським спортсменам. На нинішньому чемпіонаті важко буде змагатися з господарками турніру у цьому виді спорту.

Всього двічі в історії жіночих синхронних стрибків китаянки не змогли завоювати медалей вищого достоїнства. І обидва рази їх обійшли російські спортсменки. У 1998 році Ірина Лашко і Юлія Пахаліна на чемпіонаті світу в австралійському Перті. Два роки по тому Пахаліна вже з Вірою Ільїною зуміла виграти золото Олімпіади в Сіднеї-2000, де синхронні стрибки вперше були представлені в програмі Ігор.

У другий день турніру в Шанхаї буде розіграний комплект медалей в чоловічих синхронних стрибках з 10-метрової вишки. Попередні змагання в цій дисципліні пройшли вже в 6 ранку за московським часом, а фінал призначений на 13.00.

У змаганнях серед жінок пройдуть кваліфікації у стрибках з метрового трампліну. У синхронному плаванні серед солісток відбудеться технічна програма. У неділю в боротьбу також вступають вотерполістки.

Стартувавши в суботу в КНР 14-й чемпіонат світу з водних видів спорту встановив вже свій перший рекорд – за кількістю країн-учасниць – 181. У Шанхайському східному спортивному центрі за медалі в плаванні, стрибках у воду, синхронному плаванні, водному поло, а також у плаванні на відкритій воді в затоці в районі міста Юньшанем 16-31 липня поборються 2220 атлетів. Правда, на попередній світовій першості в Римі-2009 їх було більше – 2438 осіб.