Новини культури. 15 липня. 83-річний Ельдар Рязанов страждає від серйозних проблем зі здоров’ям.

Ельдар Рязанов

Останнім часом він став дуже погано бачити через катаракти, але лікарі поки не рекомендують робити операцію. Незважаючи на нездужання, режисер, не покидає роботу.

На нещодавній творчій зустрічі глядачі помітили, що Рязанов насилу читає записки із залу, а на сцену його вивели під руку – режисер йшов з великими труднощами. Тим не менш, метр відповів на кожне запитання і блискуче провів зустріч.

“Я відчуваю себе важко. Ниють суглоби ніг і рук. Мучать сильні болі в спині – проклятий остеохондроз. Та й читати тепер уже майже не можу”, – зізнався Рязанов глядачам.

Як повідомляє видання, в минулому році Рязанова три рази госпіталізовували у відділення спінальної нейрохірургії НДІ ім. Бурденко. У режисера деформуючий остеохондроз хребта, який дав ускладнення на очі і на слух. Зараз Рязанов з дружиною вирушили на відпочинок, щоб поправити здоров’я.

“Емма дуже переживає через хворобу чоловіка, – розповіла виданню домробітниця метра Раїса Василівна. – Вона віддано за ним доглядає. Справа в тому, що в Ельдара Олександровича катаракта. Лікарі кажуть, що операцію робити ще рано, щось там “не дозріло” … Може, просто бояться втручатися, враховуючи вік … А він дуже погано бачить! Одним оком уже не розрізняє взагалі нічого, а іншим – ледь-ледь … Тільки ж Рязанов не звик сидіти без діла, його ця ситуація дратує. Тому він за допомогою окулярів і збільшувального скла все одно намагається читати … Правда, робить це по чуть-чуть, лікарі не дозволяють довго напружувати очі … Все це, звичайно, сумно …”

“Серйозні проблеми з хребтом, а вони є у режисера, загрожують пережимом задньої артерії потиличної частини. У гіршому випадку це загрожує втратою зору, при більш сприятливих обставинах – втратою фокусу. Тобто, при цьому людина, дивлячись на предмети прямо, їх не бачить. Розрізнити хоч щось він може, лише нахиливши голову”, – пояснив виданню лікар-невролог вищої категорії Максим Куликов.

Джерело eg.ru.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.