Огляд преси. 22 липня. У Китаї ведуться розробки зброї імпульсної дії. Озброєння нового типу Пекін готує для “використання проти американських авіаносців в разі можливого конфлікту за Тайвань”.

китай
Китай розробляє імпульсну зброю у разі конфлікту із США

Про це The Washington Times стало відомо з підготовленої ще в 2005 році, але оприлюдненої лише вчора доповіді Національного розвідувального центру наземних сил США.

Передбачається, що Пекін може використати “Палицю ассасіна” проти Тайваню і авіаносної ударної групи США, яку ті вирішать висунути на допомогу своєму союзнику.

В основі цих планів лежить розрахунок, що мінімізація людських жертв знизить ймовірність відповідного ядерного удару з боку США і ворожість населення Тайваню, говориться в доповіді.

Зброя, вражаючим чинником в якої є електромагнітний імпульс (ЕМІ), відтворює гамма-випромінювання, що утворюється після ядерного вибуху. Воно покриває значну площу і виводить з ладу всю електроніку, включаючи комп’ютери та автомобілі.

З розсекреченої доповіді випливає, що у разі війни з Тайванем Китай планує використовувати балістичну ракету середнього радіусу дії “Дунфен-21” і привести зброю в дію на висоті 30-40 км, щоб “обмежити дію ЕМВ територією Тайваню і його найближчих околиць, а збиток електроніці на материку звести до мінімуму”.

Подібний ефект може бути досягнутий і за допомогою малопотужної стратегічної або тактичної ядерної боєголовки. Згідно з доповіддю, побічні ефекти від ЕМІ-зброї вже були випробувані китайцями в ході медичного дослідження на мишах, щурах, кроликах, собаках і мавпах. За іншою версією, основним завданням цих випробувань була розробка “тортур для ув’язнених”.

Також у доповіді міститься “нова” інформація про розробки мікрохвильової зброї. З його допомогою китайці збираються на початковому етапі конфлікту “придушувати ворожі радари, засоби зв’язку, комп’ютери та іншу електроніку”.

Арсенал електромагнітної і мікрохвильової зброї в Китаї об’єднаний під загальною назвою “Палиці ассасіна“, чим підкреслюється його здатність завдати поразки більш просунутим у технічному відношенні силам США.

Джерело The Washington Times

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.