Огляд преси. 18 липня. З переполохом на італійських ринках фінансова криза в Європі вступила в нову, більш небезпечну фазу, що представляє загрозу як для європейської валютної інтеграції, так і для відновлення світової економіки, пише The Washington Post.

європарламент
Європа має відновити фінансову стабільність

На думку колишнього президента Гарвардського університету (2001-2006), міністра фінансів США (1999-2001) і радника адміністрації Обами Лоуренса Саммерса, “світ більше не може допустити, щоб фінансова політика формувалася на підставі догм, бюрократичних і кон’юнктурних міркувань”.

Тому європейські політики повинні виробити програму рішучих змін у цьому напрямку. Для успіху цього підприємства необхідно, вважає Саммерс, визнати три реальності.

По-перше, довіра до системи має ключове значення під час фінансової кризи. По-друге, жодна країна не може протягом довгого часу генерувати великий профіцит за рахунок іноземних кредиторів. По-третє, платоспроможність держави залежить не тільки від її боргового тягаря і готовність проводити жорстку фінансову політику, а й від більш широкого економічного контексту.

Видача все більшої кількості кредитів під високий відсоток країнам, які не в змозі вийти на ринок, неприпустима, оскільки утворилися борги, які ніколи не будуть погашені, переконаний Саммерс. Продовження такого кредитування тільки збільшить масштаби необхідної реструктуризації боргу і не допоможе вирішити загальну кризу довіри.

“Необхідна фундаментальна зміна курсу для вироблення підходу, спрямованого на запобігання системних ризиків, відновлення зростання і довіри, а не просто зволікання неминучої катастрофи”, – підкреслює Саммерс.

На його думку, для вироблення життєздатної стратегії європейська влада повинна підтвердити свою прихильність європейської солідарності і визнати, що банкрутство будь-якої європейської держави означає банкрутство всієї європейської економіки і тому неприпустимо, а також знизити відсоткові ставки.

Ключовим критерієм для оцінки будь-якого підходу, на думку економіста, повинна стати реальність програми погашення боргу. На закінчення він зазначає, що якщо сьогодні не вжити рішучі дії, то в недалекому майбутньому доведеться вдатися до більш дорогих  заходів.

Джерело The Washington Post

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.