Огляд преси. 11 липня. Відомий на весь світ фінансист Джордж Сорос насправді є одним з найбільших аферистів сучасності.

Джордж Сорос
Найчесніший чоловік у світі?

Про це йдеться в матеріалі американського видання The Wall Street Journal. У публікації наголошується, що протягом всього життя Джордж Сорос проводить грабіжницькі операції проти Росії, Сербії, Англії та Італії.

Як пише The Wall Street Journal у вересні 1992 року, під час відкритої конфронтації з Банком Англії (Bank of England) Сорос зруйнував британський фунт та італійську ліру і заробив на цьому 12 мільярдів доларів. У період війни в Косово фонд Сороса забезпечував фінансову та військову підтримку злочинної організації «Армія Визволення Косово» (терористична мусульманська організація в яку входили албанці, які боролися за моноетнічність Косово).

Джордж Сорос і албанський мільйонер Сахіт Мужа, який живе у Нью-Йорку задумали накласти свою лапу на запаси вугілля в Косово, загальна цінність яких, за оцінками, може досягати понад 300 мільярдів доларів.

Уряд Тачі (Thaci), за повідомленнями, запевнив Клінтон, що американські корпорації стануть основним бенефіціарієм вугільних резервів Косово. Ну, звичайно, її чоловік, Білл Клінтон, був президентом Сполучених Штатів Америки як раз під час війни в Косово.

Мужа та агент Сороса, за повідомленнями, п’ять разів за минулий рік відвідали Косово, вишукуючи можливості укладання вигідних угод у вугільному секторі. Передбачається, що вугільні резерви Косово разом з понад 15 мільярдами тонн лігніту стануть цінним джерелом постачання паливом електростанцій, що забезпечують електроенергією Косово і всю область.

Генеральний директор компанії Albanian Minerals, Сахіт Мужа, поза всяких сумнівів, має види на косовські запаси мінеральних копалин, які включають і поклади свинцю, хрому, цинку, золота, срібла, міді, нікелю тощо.

Не дивно, так як сербський телеканал («Центр Косівської Кризи») 17 квітня 1999 оприлюднив свідчення того, що Фонд Сороса «Відкрите суспільство» надавав фінансову і військову допомогу Армії Визволення Косово під час війни в Косово в 1999 році.

Сербське консульство в Нью-Йорку випустило 22 липня 2009 прес-реліз про відвантаження Сахітом Мужом зброї Адему Яшару та іншим командирам Армії Визволення Косово. Цей прес-реліз також свідчить про те, що Сахіт Мужа використовував свої гроші і американські політичні зв’язки для допомоги косовським сепаратистам, Армії Визволення Косова, відзначає видання.

В 2010 році авторитетною діловою газетою The Financial Times 80-річний Джордж Сорос був визнаний найуспішнішим спекулянтом у світі. Його хедж-фонд Quantum з моменту створення в 1973 році заробив для своїх інвесторів $32 млрд – майже по $900 млн за рік. У фонді працюють 300 управляючих. Доходи інвестбутіка Сороса перевищили заробітки концернів Alcoa (один з найбільших виробників алюмінію) і Apple. У компанії Стіва Джобса, для порівняння, працюють більше 34 тисяч чоловік.

Особливий юридичний статус хедж-фондів дозволяє їм дотримуватися агресивної інвестиційної стратегії, брати участь у ризикованих спекуляціях і чинити великий вплив на ринки. Інші інвестиційні компанії мають менше інструментів. У результаті ризиковані спекуляції виявилися вигіднішими реального бізнесу – як у сфері виробництва, так і у сфері послуг.

Джерело The Wall Street Journal

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.